Zinātkāres diena skolā, kopā ar zinātkāres centru ZINOO

Zinātkāres diena skolā, kopā ar zinātkāres centru ZINOO

Zinātkāres diena skolā, kopā ar zinātkāres centru ZINOO

20.Aprīlis, 2018 Justīne Iie Jaunumi

Lai skolēnu ikdienu padarītu mazliet neparastāku, kā arī dotu iespēju iepazīt astronoma, ģeologa, inženiera un elektriķa profesijas, Sūnu pamatskolā marta beigās un Krustpils pamatskolā aprīļa sākumā viesojās ZINOO centrs no Cēsīm. Pasākums tika organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Krustpils pamatskolas skolēni piedalījās  Lielās zinātkāres dienas aktivitātēs. Arī te tika palaistas “kosmiskās olas”, kā ari iepazīti dažādu elektrisko ķēžu slēgšanas pamatprincipi. Veiksmīgi tika izpildīts komandu uzdevums un izveidota kosmiskā zonde, kā arī izveidoti elektriskie slēgumi, kas liek spīdēt spuldzītei vai darboties magnētam.

Skolas vestibilā tika izvietotas Zinātkāres stacijas ar interaktīviem eksponātiem- plakātiem ar dažādiem zinātniekiem un viņu uzdevumiem. Katrs skolēns aizpildīja atbilžu lapu, atbildot uz šo zinātnieku uzdotajiem jautājumiem. Par katru pareizi atbildētu jautājumu, skolēni ieguva vairāk punktu, kā rezultātā kā balvu saņēma ZINOO centra nozīmīti un iespēju piedalīties izlozē par galveno balvu-  dāvanu karti ZINOO centra apmeklējumam. Trīs veiksminiekus, kuri ieguva dāvanu kartes, izlozēja Krustpils pamatskolas direktore, bet pārējiem- lai veicas nākošreiz!

PKK pārstave