Zemessargi, konkursi un pasākumi - Latvijas simtgade atzīmēta arī Krustpils pamatskolā

Zemessargi, konkursi un pasākumi - Latvijas simtgade atzīmēta arī Krustpils pamatskolā

Zemessargi, konkursi un pasākumi - Latvijas simtgade atzīmēta arī Krustpils pamatskolā

23.Novembris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Šī gada 16. novembrī Krustpils pamatskolā norisinājās vairāki pasākumi par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai.

Dienas sākumā skolas sporta zālē norisinājās svinīgs pasākums par godu Latvijas simtgadei. Pasākumu vadīja skolotāja Inese Grauduma,6.klases skolniece Megija un 5.klases skolniece Amanda. 9.klases skolēn -  Edmunds Ūdris ,Sjuzanna Sileviča  un Diāna Cakule -  svinīgi ienesa Latvijas karogu. Visi dziedāja Latvijas himnu, kā arī uzstājās 5. – 9. klašu koris,1.-4. klašu koris un folkloras kopa.

Skolas direktore Vija Stiebriņa un direktores vietniece izglītības jomā Arnita Pore sveica skolēnus, kuri bijuši visčaklākie un nopelnījuši visvairāk desmitniekus. Visvairāk desmitniekus ieguvusi 9.klases skolniece Diāna Cakule ,kura nopelnījusi 17 desmitniekus. Otrajā vietā - 9.klases skolniece Sjuzanna Sileviča ,kura nopelnījusi 14 desmitniekus. Trešajā vietā  - 5.klases skolniece Amanda Dūma ,kura nopelnījusi 13 desmitniekus un 9.klases skolnieks Ralfs Beinarovičs, kurš nopelnījis desmit desmitniekus.

Pēc svinīgā pasākuma skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par profesiju karavīrs.  Par to stāstīja zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljona 1. kājnieku rotas komandieris kapteiņleitnants Guntars Rožlapa. Skolēniem tika stāstīts, par dienesta pakāpēm, kādi ir karavīra pienākumi, kādai jābūt fiziskajai  sagatavotībai, lai varētu strādāt šajā profesijā utt. Bija iespēja arī apskatīt kājnieku ekipējumu. Tāpat skolēni uzdeva arī sev interesējošus jautājumus gan par karavīru ikdienu, gan G. Rožlapas pieredzi, kas gūta esot dienestā jau vairāk kā 20 gadus.

Dienas turpinājumā 5.-9. klašu skolēni piedalījās konkursā “Es mīlu tevi Latvija”, kuru vadīja un organizēja skolotāja Guna Pusbarniece. No katras klases tika izveidota piecu skolēnu komanda. Skolēniem tika uzdoti dažādi jautājumi par Latviju. Tāpat katrai komandai bija jāatmin arī dziesma, ko spēlēja skolotāja Inna Kokmane un jānodzied vismaz viens dziesmas pantiņš. Kad konkurss gandrīz bija galā, komandu kapteiņiem bija “Prāta spēles” - tika uzdotas mīklas un kapteiņiem tās bija jāatmin.

Konkursā pirmo vietu dalīja divas klases -  9.klase un 8.a klase, otro vietu arī izcīnīja divas klases  - 8.b un 6.klase, bet trešo vietu ieguva 7.a klase un ceturto vietu 7.b klase.

 Latvijas simtgade tika nosvinēta svinīgā un patīkamā gaisotnē ,cerams, ka šādi pasākumi arvien  vairāk palīdzēs skolēniem apzināties Latvijas skaistumu un vērtību.

 

9.klases skolniece Andželika Degterjova