Vides svētki Tērvetē

Vides svētki Tērvetē

Vides svētki Tērvetē

30.Maijs, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Maija beigās Tērvetes dabas parkā norisinājās ikgadējie Zaļās jostas vides svētki “Tīrai Latvijai”, kurā piedalījās arī Krustpils pamatskolas skolēni - čaklākie makulatūras un izlietot bateriju vācēji visa mācību gada garumā.

Šogad svētkos, sadarbojoties ar AS “Latvijas Valsts meži”, īpaši tika akcentēta meža bagātības un daudzveidības izziņas tematika.

Svētkos skolēniem bija iespēja ne tikai baudīt vietējo mūziķu koncertu, bet arī piedalīties vairāk, nekā 70 dažādas darbnīcās. Katrā no darbnīcā skolēniem bija iespēja veikt interesantus uzdevumus vai piedalīties konkursos, kas saistīti gan ar mežu, gan dabas saudzēšanu un kopšanu – cilvēku un dabas mijiedarbība, atkritumu šķirošana, kā saudzēt mežu, kā to atjaunot utt.

“Bija liels prieks, ka pasākumā bija iespēja darboties visa vecuma skolēniem – gan bērniem, gan jauniešiem. Ļoti izzinošas darbnīcas ar iespēju izmēģināt dzīvē lietas, kuras ikdienā nav pieejamas vai kuras ikdienā nepamēģinātu. Tikpat interesanti bija redzēt citu skolēnu radošos darbus, kaltu uz īstas laktas, atpazīt kokus, izpiķēt stādiņus un citas lietas. Katrs varēja atrast sev tīkamāko nodarbi,” stāsta Krustpils pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Arnita Pore. “Šajā konkursā plānojam piedalīties arī nākamgad, jo tā jau veidojas kā skolas tradīcija, kurā skolēni iesaistās ļoti aktīvi. Ja mēs katrs sāksim no mazumiņa – no sevis, ģimenes, skolas, tad viss var mainīties, jo, arī darot mazus darbus, mēs varam ietekmēt to, kas notiek mums apkārt.”

Informācija Zaļās jostas mājaslapā vēsta, ka šogad svētkos piedalījušies “vairāk nekā 9000 reģistrēto dalībnieku no 185 izglītības iestādēm,” bet kampaņā kopumā piedalījušas ap 539 izglītības iestādēs no visas Latvijas.  Konkursa ietvarā savāktas “1049 tonnas un 306.5 kg makulatūras un 35 tonnas, 329.73 kg izlietoto bateriju, kas dod būtisku ieguldīju dabas resursu saudzēšanā, veicina otrreizējo izejvielu pārstrādi un uzlabo Latvijas vides kvalitāti.”