Sprādziens mūzikā.

Sprādziens mūzikā.

Sprādziens mūzikā.

26.Maijs, 2021 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     

     Interesants piedzīvojums 5.-9.klašu skolēniem bija tiešsaistes koncertlekcija ''Sprādziens mūzikā'', ko skolēni marta, aprīļa mēnesī noklausījās mūzikas stundās. Koncertlekcijā skolēni iepazina kontrabasa, basģitāras, čella, elektrisko klavieru, bungu, elektriskās un akustiskās ģitāras skanējumu.

     Skolēni uzzināja par  leģendārām mūzikas grupām un izpildītājiem- The Beatles, Elvisu Presliju, AC/DC, Maiklu Džeksonu. Nodarbībā tika atspoguļots arī latviešu mūzikas komponistu un izpildītāju devums, skaidrota tā saistība ar pasaules mūzikas attīstības tendencēm.

     Skolēni iepazinās ar dažādiem mūzikas virzieniem- džezs, roks, popmūzika, kā arī uzzināja par rokmūzikai raksturīgajiem mūzikas instrumentiem, jaunākajām elektroniskās mūzikas iespējām. Vērojot video fragmentus, iepazina  leģendārākos deju soļus, kuri raksturīgi noteiktam laikam un mūzikas stilam.

     Pēc nodarbības skolēni veica uzdevumu, kurā parādīja, cik uzmanīgi klausītāji ir bijuši, kas izraisījis vislielāko sajūsmu.   

     Dažas skolēnu pārdomas:

  •   Patika demonstrētie video fragmenti, dziedātāju vokālais sniegums un pozitīvā noskaņa
  •   Man patika koncertā izskanējušās dziesmas, jo ikdienā klausos citu mūziku. Īpaši patika roka stilā izpildītās dziesmas.
  •   Patika stāsti par mūziķiem, mūzikas stiliem un ar tiem saistītiem notikumiem.
  •  Novērtēju iespēju iepazīt agrāko laiku dejas stilus.

Skolas soma koordinatore G.Pusbarniece