Skolēnu 4. un 5. klašu atklātā olimpiāde “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”

Skolēnu 4. un 5. klašu atklātā olimpiāde “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”

Skolēnu 4. un 5. klašu atklātā olimpiāde “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”

6.Maijs, 2022 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     4. un 5. klašu atklātā olimpiāde “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”  ir skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.

     Krustpils pamatskolu šajā olimpiādē pārstāv komanda no sešiem skolēniem-  no 4.klases Melanī Māršalka, Vestards Rūdolfs Stoķis, Tomass Gutāns, no 5.klases Marta Kanderāte, Evelīna Vēvere, Šons Rodnijs Švirksts. Skolēnus konsultē skolotājas-  Inga Jermacāne un Ilva Robežniece.

    Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 156 komandas no 81 skolas. Skolēniem neklātienē bija jāpilda uzdevumi matemātikā, dabaszinībās un programmēšanā (Scratch vide).  Otrajai kārtai tika izvirzītas 50 komandas. Starp kurām bija arī Krustpils pamatskolas komanda Zīles.

    2. kārtā komandai ar nelielu skolotāja palīdzību bija jāizveido 2 - 3 minūšu garu video par vienkāršajiem mehānismiem, iesniedzot darbu līdz 22.aprīlim.

     Darbojoties komandā, bija jārada aizraujošas idejas un jāizveido Rūba Golberga ierīce ar  10 posmiem, no kuriem, vismaz trīs posmos, jāizmanto vienkāršie mehānismi: trīsis, svira un slīpā plakne. Video bija jādemonstrē izveidotā ierīce un jāskaidro, kā ierīcē darbojas vienkāršie mehānismi .

    20. maijā 24 komandas piedalīsies fināla kārtā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā , lai pārbaudītu savas zināšanās un prasmes uzdevumu izpildē šādās jomās: programmēšana Scratch vidē (pamatelementi), matemātikā un dabaszinībās, kā arī veidojot inženiertehnisku objektu.

     Starp šīm 24 komandām ir arī Krustpils pamatskolas komanda Zīles. Vēlēsim viņiem veiksmi.