Skolēni iepazīst nākamās profesijas

Skolēni iepazīst nākamās profesijas

Skolēni iepazīst nākamās profesijas

21.Februāris, 2018 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

Lai nākotnes profesijas izvēle nesagādātu grūtības, lai skolēns saprastu to, kur turpināt izglītoties pēc 9.klases, ir noderīga katra informācija par sev interesējošo darba pasauli.

Tāpēc 9.klašu interesenti no Krustpils pamatskolas un Sūnu pamatskolas apmeklēja Valsts izglītības attīstības aģentūras piedāvātos seminārus pedagogiem un skolēniem. 17.janvārī tie notika J.Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, ar mērķi, iepazīt “ Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās”. Skolēni tika informēti par izglītības, darba un karjeras iespējām Valsts policijā, Valsts robežsardzē, Latvijas armijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Klātienē bija iespēja kontaktēties gan ar šīs nozares speciālistiem, gan izglītības iestāžu studentiem un absolventiem. Kinologi demonstrēja savas prasmes kopā ar suņiem, iesaistot arī skolēnus paraugdemonstrējumos.

Savukārt 25.janvārī seminārs notika Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, ar mērķi iepazīt “ Dizaina nozares potenciālu un attīstības perspektīvas”. Skolēni tika iepazīstināti ar dizaina nozari, tās profesijām un attīstības perspektīvām, ar uzņēmējdarbības izaicinājumiem.

 Radošajās darbnīcās visi izmēģināja pagatavot arī ko neparastu un neikdienišķu.

Domāju, ka šādu semināru apmeklējums ir liela iespēja, kura ir jāizmanto. Tikšanās ar dažādu nozaru speciālistiem, dzirdētais un redzētais ļaus labāk saprast vai skolēns vēlas vai nevēlas saistīt savu nākotni ar šo vai profesiju.

Sagatavoja: PKK Alda Miezāka.