Putnu dienas Kalsnavā

Putnu dienas Kalsnavā

Putnu dienas Kalsnavā

18.Aprīlis, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Ik gadu pavasarī un rudenī Latvijā norisinās Putnu dienas, kā ietvaros dažādās Latvijas vietās tiek rīkoti pasākumi. Krustpils pamatskolas 8.klase 28.martā apmeklēja Kalsnavas arborētumu, kurā arī norisinājās  Putnu dienām veltīts pasākums.

Aizbraucot piereģistrējāmies, uzkāpām skatu tornī, no kura ļoti labi varēja redzēt apkārtni. 11:00 sākās pasākums, vadītājas visiem pasākuma dalībniekiem bija sagatavojušas rīta rosmi. Pēc rīta rosmes izdalīja karti ar uzdevumu punktiem. Devāmies pildīt uzdevumus. Uzdevumi bija saistīti ar bioloģiju, ģeogrāfiju. Tie bija ļoti dažādi, atrast pilsētai īsto ģerboni, zināt barības ķēdi, zināt ar kādiem dabas materiāliem var nokrāsot olas. Tāpat bija jāatmin mīklas par putniem, jāskatās multfilmas par putniem un daudz citi uzdevumi.

Visu uzdevumi izpildei bij dota stunda. Mūsu grupa diezgan labi izpildīja uzdevumus un iekļāvāmies laikā.  Tad kad darbi bija pabeigti, sekoja nākamais uzdevums. Mēs sadalījāmies mazākās grupās -  vienai grupai bija jātaisa ligzda, vienai jāzīmē putns un vēl vienai jāpārvērš komandas biedrs par putnu un  tas viss bija jādara izmantojot dabas materiālus. Beigās savi paveiktie darbi bija arī jāprezentē. Tad vadītājas uzdeva mīklas par putniem, balviņā varēja dabūt zīmuļus ar kuriem zīmēt dabā.

 

                                                                                       Evelīna Rudzīte, 8.a klase