Projekta „Sporto visa klase” karogs Krustpils pamatskolai no prezidenta Vējoņa rokām   

Projekta „Sporto visa klase” karogs Krustpils pamatskolai  no prezidenta Vējoņa rokām    

Projekta „Sporto visa klase” karogs Krustpils pamatskolai no prezidenta Vējoņa rokām   

12.Novembris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

 

    Trešdien, 31.oktobrī „Arēnā Rīga” pulcējās gandrīz 7000 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas „Sporto visa klase” dalībnieki, lai grandiozā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu  5.sezonai. LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors ir Žoržs Tikmers.  Īpaši izstrādātā programma paredz 5 sporta stundas nedēļā        2.-6.klašu skolēniem. Priecājamies,  ka Krustpils pamatskolas 4.klase ir to 105 klašu vidū, kas visā Latvijā otro gadu  turpina  darboties  šajā projektā , savukārt  skolas 3.klase ar vēl citām 72 klasēm dalību ņem pirmo gadu. Jaunie dalībnieki saņēma oficiālo programmas piederības zīmi- karogu. Esam lepni par faktu, ka karogu  un iedvesmojošo „Lai labi sportojas!”  saņēmām no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rokām. Šo vēsturisko mirkli piedzīvoja 3.klases kapteine Endžija Andriksone  un sporta skolotāja Aivita  Ķiploka.  Prezidents savā  uzrunā visiem  bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā.

    Projekta mērķis ir mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Sportojot katru dienu skolēni norūdās, kļūst veselīgāki, attīsta fiziskās īpašības, pilnveido prasmes un iemaņas darboties ne tikai individuāli, bet arī grupās un komandā. Piedaloties projekta pasākumos, kas ir arī sacensības,  skolēni kļūst draudzīgāki, saliedētāki, priecājas par uzvarām  un kopā pārdzīvo neveiksmes.

     “Arēna Rīga” atklāšanas pasākumā organizatori dalībniekiem bija sarūpējuši vairākus iespaidīgus pārsteigumus – talismanu parādi ar programmas “Sporto visa klase” talismaniem Klasīte un Klasēns priekšgalā, gaismu izrādi, priekšnesumi no “Green trial” un hip-hop māksliniekiem, spraigus paraugdemonstrējumus rādīja karatē skolas audzēkņi un ielu vingrotāji, bet bungu performances solo izpildīja talantīgais buņģieris Andžejs Grauda. Savukārt visa noslēgumā ar jaudīgu koncertu klātesošos  priecēja grupa “Bermudu divstūris”. Izlēkājās visi -  gan bērni, gan skolotāji , gan vecāki. Tas bija lielisks pasākuma noslēgums. Apņēmības pilni centīgi sportot un čakli mācīties devāmies mājup, lai pēc neilga laika ar saviem vienaudžiem satiktos sacensībās. Par to, ka Krustpils pamatskolas 3.un 4.klasei ir iespēja piedalīties šajā projektā paldies jāsaka pašiem bērniem, bērnu vecākiem, klašu audzinātājām Dainai Lapiņai un Inai Leikučai, Krustpils novada  pašvaldībai un skolas direktorei Vijai Stiebriņai. Bez šo cilvēku palīdzības un atbalsta tas nebūtu iespējams.Vislielākie  ieguvēji, viennozīmīgi, ir paši  bērni, jo katrs sprot cik mūsdienās svarīgas ir  jebkādas fiziskās aktivitātes.

                                                                                                     Sporta sk. A.Ķiploka