Pavasaris man apkārt

Pavasaris man apkārt

Pavasaris man apkārt

29.Aprīlis, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Pavasaris – visbrīnumainākais gadalaiks. Pilns ar dzīvību, plaukšanu, pārmaiņām. Vienlaikus šogad pavasaris ir jūtami citādāks nekā parasti. Pavasarī dzirdamo, redzamo, sajūtamo un sasmaržojamo raksturo arī 5. klases skolēni.

Daniels Kuzmins, 5. klases skolnieks

     Pavasaris man ļoti patīk. Apkārt tik skaista, zaļa zāle, spoža saulīte spīd un silda. Zvirbulīši čivina aiz loga un svaigais, smaržīgais gaiss, kas ienāk pa logu.

     Es ar savu ģimeni eju pastaigās pa mežu, mums ļoti patīk daba. Jau redzēju pirmos tauriņus, skaistus,  tie lidoja man garām. Es tikai  satraucos, kad parādīsies pirmās bites, mušas un odi, no kuriem man ir nedaudz bail.

      Ar katru dienu paliek arvien siltāk. Tas nozīmē, ka es biežāk pavadīšu laiku laukos, kur man ir batuts. Uz tā es lēkāju, spēlējos. Man patīk pavadīt laiku pie dabas. Tur var novērot arī daudz putnu, piemēram, pagājušo reizi mani nobiedēja zosis, kuras virs galvas skaļi palidoja garām, sitot savus spārnus. Viss paliek zaļāks, un prāts paliek priecīgāks.

Dmitrijs Žukovs

        Es redzu tumšas debesis, kailus kokus, mājas. Kā putni lido gaisā. Vēl es dzirdu, kā tie dzied un kā vējš svilpo. Es jūtu, kā zāle kustas pie manām kājām. Sasmaržoju svaigu gaisu.

 

Iluta Kļaviņa

       Ir beidzot pienācis pavasaris. Putniņi čivina, puķes zied. Tas manai sirdij sniedz laimi. Vēlos laimes dēļ dziedāt un smiet. Kā es gaidīju šo pasakaino pavasari! Ziema mani tā nomocījusi, ka pat raudiens nāk.

      Brīžam gaiss tvano pēc siltā lietus, kas zemei sniedz veldzi. Pār to pārklājas zaļš samta apmetnis. Tas ir tas jaukais pavasaris, kas dāvā man prieku.

 

Marģers Kanderāts

       Mēs pavasari zinām ar dzestriem rītiem un spirgtu gaisu. Debesīs aizspurdz kāds strazds, cits meklē kādu kukaini vai slieku. Zied pūpoli un lazdu spurdzes. Bērzi un dzeltenā plūme raisa pumpurus. Mežā zied vizbuļi, bet mājas zālienā iesējušās mārpuķītes, kaut kur zem ābeles zied sniegpulkstenītes. Daba mostas, visur notiek kāda rosība.

       Cilvēki vairāk iet laukā, strādā dārzā, uzkopj apkārtni. Bērni ilgāk spēlējas laukā ar bumbu, braukā ar velosipēdiem. Atgriežas gājputni. Dienas kļūst garākas un siltākas.

 

Meldra Jaunušāne

      Šajā pavasarī ir diezgan vēss un auksts. Bet es dzirdu, ka putniņi čivina un vējš svilpo. Un es izdomāju pavasara karogu. Es redzu zilas debesis, zaļu zāli un brūnu zemi. Es jūtu vēsumu, it kā būtu rudens. Šis ir  mans pavasaris.

 

Annija Žagare

      Parasti cilvēki pavasarī dodas ceļojumos, ciemos pie omes, apmeklē citas pilsētas, bet šogad ir nelāgs gads, un šis gads man paliks atmiņā.

      Šogad es redzu tukšas ielas, pustukšus veikalus un skolas, kuras kādu laiku būs ciet. Es dzirdu tikai sarunas par kaut kādu vīrusu, sarunas par to, kā visi grib satikt draugus. Bet vīrusa izplatība, manuprāt, nesamazinās. Man šķiet, ka tā pieaug no mūsu bailēm, sarunām un kustības. Tāda sajūta, ka mēs visi sajutīsim slimnīcas smaržu, ja nepaliksim mājās.

      Manas šī pavasara smaržas ir ziedošas plūmes, zilie sniegpulkstenīši un nu, protams, māju smarža. Cepts pīrāgs, vakariņas, sveces.