Pastaiga “Caur nebrīvi uz brīvi. Brīvības iela.”

2.Oktobris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Piektdienā, 14.septembrī, 9.klases un 8.b klases skolēni devās mācību ekskursijā. Bijām Laikmetīgās vestures muzejā (sākotnējā Latvijas bankas namā), kas labāk zināms kā vecā SEB bankas ēka.  Mūs sagaidīja mūsu skolas absolvents, biedrības “Jēkabpils mantojums” valdes priekšsēdētājs Jānis Zeps un Jēkabpils bibliotēkas direktore Renāte Lenša.

Banku mums izrādīja gide, kura izskaidroja un pastāstīja, kur kas atrodas, un atļāva pat ieiet bankas tumšajā pagrabā. Savukārt. J. Zeps mums pastāstīja un parādīja naudu, kas bijusi daudzus, daudzus gadus pirms pašreizējās valūtas.

Tāpat mums tika stāstīs arī par  Jēkabpils vēsturiskajām vietām. Bija interesanti aplūkot attēlus, kuros redzama mums pierastā pilsēta pavisam savādākā veidolā.

Pēc izzinošas ekskursijas bankā, J. Zeps mums izsniedza ierīces ar kuru palīdzību mēs dzirdējām stāstījumu par Brīvības ielu, posmā līdz Vecpilsētas laukumam. Ejot mēs daudz ko uzzinājām un visu varējām redzēt klātienē nevis tikai attēlos.

Mēs esam pateicīgi Jānim un Renātei par tās novadīšanu! Ceram uz tikšanos, lai uzzinātu par Krustpils pusi.

Ekskursantu vārdā

9.klases skolniece Signe Vīksne