Par brīvību un barikādēm

Par brīvību un barikādēm

Par brīvību un barikādēm

24.Janvāris, 2022 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

      Apritējis  31 gads kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

     Mūsu skolā, tāpat kā dažādās vietās visā Latvijā, tika atzīmēta barikāžu aizstāvju atceres diena.   Klases stundā skolēni tiešsaistē klausījās Jēkabpils Vēstures muzeja darbinieces Līgas Keišas – muzejpedagoģes- lekciju "Barikādes". Tajā lektore, izmantojot fotoattēlus, stāstīja par notikumiem no 1988. līdz 1991. gadam un atklāja Latvijas ceļu uz brīvību un neatkarību. Īpaši daudz faktu klausītāji uzzināja tieši par Jēkabpils rajona iedzīvotāju un ražošanas uzņēmumu dalību barikāžu dienās.

     Vēlāk 8.un 9.klases skolēni pulcējās skolas pagalmā,  iededza ugunskuru un piedalījās dažās aktivitātēs. Vispirms ieklausījās skolas darbinieku Ē.Spuriņa un R.Ziediņa atmiņās par barikāžu laika notikumiem Rīgas centrā un Zaķusalā, par tautas vienotību, par atbildību un izvēli rīkoties drosmīgi. Pēc tam,  sildoties pie ugunskura, skolēni dziedāja un aktīvi izkustējās, atbildēja uz jautājumiem, tādējādi atklājot savas zināšanas par barikāžu laika norisēm, un baudīja tēju ar maizīti. Pie ugunskura bija silti un omulīgi, kaut arī sniga,  un pārslas, iekritušas matos,  pārvērtās ūdens lāsītēs. “Cik jauki, ka ir tādi vienojoši pasākumi!” secināja 9.klases skolniece Megija.

                                                       Informāciju sagatavoja  D.Miezīte