Olimpiskā diena Krustpils pamatskolā kopā ar Anatoliju Macuku

Olimpiskā diena  Krustpils pamatskolā kopā ar Anatoliju Macuku

Olimpiskā diena Krustpils pamatskolā kopā ar Anatoliju Macuku

30.Septembris, 2019 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

       Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu. LOK „Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.

     Arī Krustpils pamatskola aktīvi iesaistās šajā pasākumā un  tradicionāli septembrī Olimpisko dienu rīko skolā. Šī gada devīze bija „Nāc un vingrot sāc!”, tās mērķis ir atgādināt ikvienam, ka rīta vingrošana ir ļoti svarīga ikdienas sastāvdaļa. Pēc pasākuma atklāšanas visi skolas skolēni, skolotāji, daži vecāki un tehniskie darbinieki vienojās kopīgai vingrošanai. Tas nebija grūti , jo to zālē rādīja uz lielā ekrāna un kustības bija tikai jāatkārto. Lai papildus  akcentētu vingrošanas svarīgumu, 5.-9 klašu skolēniem bija jāsagatavo līdz 3 minūtēm gara rīta rosme. Priekšnesumi bija dažādi- vingrošana notika bez inventāra, ar telefoniem, uz soliem. Tēma „Tu vari, ja Tu dari” tam bija precīzs atspoguļojums. Kā viesi šajā gadā uz skolu aicinājām jēkabpilieti, pazīstamu skrējēju, Latvijas Čempionu maratonskrējienā Anatoliju Macuku. Anatolijs skolēniem pastāstīja kā ir sācis nodarboties ar skriešanu, ka skriet ir gan stilīgi , gan veselīgi, ka piedaloties sacensībās var pabūt dažādās pasaules vietās. Skienot garās distances- 10 km, pusmaratonus, maratonus, 100 km ir nepieciešama motivācija, liels gribasspēks,  apņēmība,  kā arī laiks treniņiem. Anatolijs ir pieņēmis jaunu izaicinājumu un sācis startēt arī trialonā, kas sevī ietver peldēšanu, braukšanu ar velosipēdu un skriešanu. Izcilais un apbrīnojamais  sportists skolēniem parādīja vairākas svarīgas un nozīmīgas izcīnīto  godalgoto vietu medaļas, tā katra bija interesanta gan pēc savas formas, gan stāsta kas saistās ar konkrēto medaļu.

Pasākuma otrajā daļā klašu kolektīvi gāja pa dažādām „stacijām” un pildīja nestandarta uzdevumus, pie tam savstarpēji sacenšoties. Tiesnešu lomu pildīja 9.klases skolēni, kas lika būt atbildīgiem un  godīgiem. Sacensība radīja vēlmi uzvarēt pāra klasi. Lai pārspētu skolasbiedrus, klasei bija jābūt saliedētai, jāvienojas par izpildes taktiku  un jācenšas izdarīt ātrāk par sānsenčiem. Skolēni uz auklas vēra kokteiļa salmiņus, izlika priekšmetu kombinācijas, „makšķerēja”,meta bumbiņas lietussargos un pildīja citas aktivitātes. Dienas noslēgumā, pēc aktīvas darbošanās, iegūtajām pozitīvām emocijām un neliela noguruma visi saņēma diplomu par piedalīšanos, uzlīmes, kopīgu kausu un skolas direktores Vijas Stiebriņas sarūpētās salduma balvas. Olimpiskajā dienā noteikti piedalīsimies ari nākošajā gadā. Tādi pasākumi dažādo skolas ikdienu un saliedē kolektīvu.

 Sporta skolotāja A.Ķiploka