Nosvinēta skolas 150. jubileja

Nosvinēta skolas 150. jubileja

Nosvinēta skolas 150. jubileja

12.Novembris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

 

Krustpils pamatskola ir viena no senākajām skolām Jēkabpilī un Krustpils novadā. Skola šogad svinēja savu 150. dzimšanas dienu.

            Lai gan skola dibināta 5. novembrī, skolas dzimšanas diena, kopā ar skolēniem un skolotājām, tika svinēta 8.novembrī. Skolas dzimšanas dienas rīts skolēniem iesākās ar īpašu pārsteigumu, ieejot skolā viņus sagaidīja skolas direktore Vija Stiebriņa, kura katru skolēnu apskāva un pasniedza aproci, apsveicot skolas jubilejā. Tālāk sekoja svinīgā līnija kurā 9.klase apsveica skolu jubilejā ar latvju dainu vārdiem, un visa skola dziedāja skolas himnu.

Direktore paskaidroja, kas notiks visu dienu un visi devās pa klasēm. 9. un 8. klase devās klausīties stāstījumu par skolas vēsturi uz latviešu valodas kabinetu. Stāstījumu stāstīja bijušais skolas absolvents, biedrības “Jēkabpils mantojums” valdes priekšsēdētājs Jānis Zeps. Stāstījumu noklausījušies viņi devās uz veco skolu, lai apskatītu tās apkārtni un pašu skolu. Pēc tā visi devās pa savām klasēm ēst  skolas sagādāto torti, kas cepta par godu skolas jubilejai.

Dienas laikā skolēnus sagaidīja vēl viens pārsteigums - duets “Santehniķi’’, kuri uzstājās spēlējot  trubafonu. Skolēni ar aizrautību ne tikai klausījās viņu spēlē, bet arī uzdeva dažādus jautājumus.

          Skolotāja Guna Pusbarniece atzīst, ka lai gan skola iet līdzi laikam skolnieku ieradumi nemainās: “Skola ir kļuvusi modernāka, skolas darbā tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas kuras apgūstam kopā ar skolēniem, bet tāpat kā agrāk ir skolēni kurus interesē iegūt jaunas zināšanas un tādi kuru labākais draugs ir „slinkums”.

            Tuvojoties skolas lielajai jubilejai vasarā tika izdota grāmata “Krustpils pamatskola atmiņās”, kurā aprakstītas absolventu un bijušo darbinieku atmiņas kā arī skolas vēsture. Grāmatā rakstīts ka skola dibināta uzcelta par draudzes locekļu saziedotajiem līdzekļiem un tās nosaukums bijis Krustpils lielā tautas skola. Tajā laikā viens skolotājs strādājis četrās grupās ar 60-70 skolniekiem, bet skolnieku kopskaits pārsniedzis 200-210. 2018/19.m.g. skolā mācās 181 skolnieks un tajā strādā 22 pedagogi. Skola ir Latvijas 14 pilotskolu skaitā un ir ieguvusi arī “Ekselences - Inovatīvās pieredzes skolas” statusu.

2009.gada absolvente Inga Pastare atmiņās stāsta: “Mums ar klasi bija ļoti daudz ekskursiju, ko organizēja klases audzinātāja Maija Kīne. “Viena no tām bija uz Lietuvu kuršu kāpās. Tāpat skolā bieži notika klases vakari. Antra Laitāne pasniedza interesantu pulciņu “Skauti un gaidas”.

Skolas jubileja nosvinēta un direktore Vija Stiebriņa ir ļoti pateicīga visiem, kas darījuši visu iespējamo un neiespējamo, lai skola veiktu izglītības procesu šodien un arī nākotnē. Direktore skolai novēl: “Vēl tik pat garu mūžu, lai vienmēr skolā valda rosība un visu laiku kaut kas notiek, lai skola ļauj sevi pamanīt un arī  liek sevi pamanīt. Lai viss izdodas, lai veicas visi darbi, lai mūsu skolā nerimst bērnu čalas un, lai logos vienmēr gaisma spīd.”

9. klases skolniece Signe Vīksne