Nofilmē savu filmu - skolēni iepazīst kino pasauli

Nofilmē savu filmu - skolēni iepazīst kino pasauli

Nofilmē savu filmu - skolēni iepazīst kino pasauli

21.Maijs, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Šī gada 9.maijā Krustpils pamatskolā ieradās filmu studijas „ Nofilmē savu filmu” pārstāve, lai iemācītu 9. un 7.b klases skolēniem  filmēt īsfilmu, izmantojot vienkāršas lietas.

Interaktīvās mācību filmas studijas „ Nofilmē savu filmu!” mērķis ir jēgpilna mūsdienu tehnoloģiju pielietošana, radošuma un fantāzijas attīstīšana, audiovizuālās mākslas prasmju apgūšana dažāda vecuma skolēniem. Filmu studija ir aprīkota ar visu nepieciešamo filmu uzņemšanai no ieceres līdz pabeigšanai. Nodarbības sākumā skolēniem tika paskaidrots kāda tehnika tiek izmantota, pastāstīts kāpēc tieši tiek izmantots zaļš fons. Lai filma liktos interesantāka tika piedāvātas vairākas parūkas, brilles, maskas sejai un citi priekšmeti.

9. klases skolēns Edmunds Ūdris atzīst: ,,Iepriekš zināju, ka tiek izmantots zaļš fons, taču nezināju kādēļ, taču tagad zinu, ka kamera spēj ātri vien atpazīt zaļo krāsu, ātri vien ļaujot to izgriezt un ievietot jeb kādu citu fonu. Likās, ka ir obligāta nepieciešana profesionāla kamera, taču mūs filmēja uz kvalitatīvu Apple produkcijas planšetdatoru. Neskatoties uz to, ka pats nefilmējos, strādāju par režisoru, tas bija interesanti,  jo bija jāsaprot kad un ko filmēt.”

Apvienojot mūsdienu tehnoloģijas, fantāziju un stāsta veidošanas brīnumu, skolēniem tika atklāta neliela daļa no kino pasaules. Filmu veidošana tika parādīta kā aizraujošs un izklaidējošs process.

„ Pati pirmo reizi mēģināju šāda tipa filmēšanos, tas likās ļoti interesanti. Jā, iepriekš klasē filmējām  dažādus video, taču tas nebija tik profesionāli, kā šoreiz,” stāsta 9.klases skolniece Lana Marcinkeviča,.” „ Tā bija jauna pieredze gan man, gan maniem klasesbiedriem, gan skolotājām. Es attēloju vecu sievieti no pagātnes, un man patika, jo varēja runāt to, kas ienāk prātā, veidojot reālu sarunu ar saviem klasesbiedriem.”

Apmeklējot studiju, ikvienam bija iespēja gūt reālu pieredzi filmu uzņemšanā un kļūt par savas filmas scenāristu, režisoru, aktieri, mākslinieku, operatoru vai montāžistu.

9. klases skolniece

Diāna Cakule