Nedēļa Valentīndienas noskaņās

Nedēļa Valentīndienas noskaņās

Nedēļa Valentīndienas noskaņās

22.Februāris, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Valentīna dienas ieskaņā (no 10. līdz 14. februārim) Krustpils pamatskolā tika organizētas dažādas aktivitātes, kurās iesaistījās skolēni, paužot pateicību saviem vecākiem, skolotājiem un draugiem par sirsnību, mīļumu un atbalstu.

    Jau nedēļas sākumā skolā tika izsludināta akcija “Labestīgā sirds”. Katras klases skolēni un arī skolotāji izgrieza no krāsaina papīra sirdis un ierakstīja tajās pateicības vārdus apkārtējiem cilvēkiem. Vārdu “paldies” skolēni sacīja gan par nelielu sadzīvisku palīdzību, gan par būtisku un ilgstošu atbalstu – citiem vārdiem, sākot no pildspalvas un beidzot ar pacietību, iedvesmošanu, audzināšanu. No šīm pateicības “sirdslapiņām” tika radīta liela sirds kā dekoratīvs elements skolas otrā stāva gaitenī. Gan skolēni, gan skolotāji atzina, ka akcija bija aizkustinoša.

     Dienu pirms Valentīna dienas – 13. februārī – 6. stundas laikā notika pasākums “Labā sirds”, kurā piedalījās katras klases sirsnīgākie skolēni.  Pirms tam no katras klases tika izraudzīti divi skolēni, kuriem raksturīga izpalīdzība, laipnība un labestība. Pasākumā skolēni pulcējās kopā pie galda, uz kura bija sarūpēts salds cienasts. Katrs skolēns stāstīja par sevi, saviem sapņiem, kā arī situācijām, kad ir nācies palīdzēt, kopā klausījās dziesmas un skatījās video, kas vēstī par labestības nozīmi sabiedrībā. Mācību stundas noslēgumā skolēni tika apbalvoti ar diplomiem par sirsnību un atsaucību.

    Piektdienas rītā – jau Valentīna dienā – pie skolas ieejas katru skolēnu un skolotāju sagaidīja Izglītojamo pašpārvaldes pārstāvji un ikvienam satiktajam pie vaiga pielīmēja sirsniņas uzlīmi.

   Dienas gaitā skolas otrajā stāvā skolēniem bija pieejams Valentīndienas fotostūrītis – īpaši noformēts rāmītis, kurā ikvienam skolēnam un klasei bija iespēja fotogrāfēties. Tikmēr katrā klasē tika organizētas Valentīna dienas aktivitātes. Piemēram, 5.klases skolēni uzvilka vienādus T-kreklus un visās mācību stundās jutās vienoti. Pēc 4. stundas skolēni devās uz savu klasi, kur skatījās filmu.

    Savukārt 7.b klase Valentīna dienu pavadīja mierīgā, jaukā gaisotnē. Zēni pārsteidza meitenes, savukārt meitenes – puišus. Zēni meitenēm sagatavoja kēksiņus, dāvināja  balonus, un pats galvenais apskāva katru meiteni. Meitenes bija atradušas dzejoļus par draudzību, mīlestību, kurus nolasīja zēniem. Vēlāk visi pārrunāja, kā radušās  Valentīna dienas svinību tradīcijas un kas bija Svētais Valentīns. Pēc tam skolēni fotografējās foto stūrītī un pie “pateicības sirdslapiņu” sienas.

    Svinot Valentīna dienu, Krustpils pamatskolēni tiecās domāt par pateicību un sirsnību kā nozīmīgām cilvēcīgām vērtībām un saprata, ka skolā patiešām ir daudz sirsnīgu skolēnu un ka ikkatrs “paldies” ir kā dāvana.

Sintija Dundure, 7.b klases skolniece

Daniels Bērziņš, 5. klases skolnieks