Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai veltīts pasākums

Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai veltīts pasākums

Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai veltīts pasākums

9.Maijs, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

2019. gada 08. maijá Tukuma novada Lestenē notieka Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai veltīts pasākums.

 Lai papildinātu savas zināšanas par Latvijas vēsturi pasākumā piedalījās jaunsargi no 8 skolām: Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Vīpes pamatskolas, Jēkabpils 3.vidusskolas, Jēkabpils 2. vidusskolas, Krustpils pamatskolas, Dignājas pamatskolas, Jēkabpils pamatskolas un Salas vidusskolas.

2019.gada 8. maijā, no rīta, 16 jaunsargi instruktora Normunda Pastara vadībā devās uz Vecpilsētas laukumu, Jēkabpilī, kur pievienojās pārējiem jēkabpiliešiem. Tad sākās 3 stundu ilgs brauciens uz Tukuma novada Lestenes Brāļu kapiem. Šajos kapos ir guldīti un pārapbedīti 934 karavīri, kuri 2. Pasaules kara laikā krituši Latviešu leģiona rindās

Jaunsargi nolika ziedus kritušajiem karavīriem un stāvēja goda sardzē pasākuma laikā.

Otrais pasaules karš mūsu zemē un tautā ir cirtis smagas brūces, taču, pateicoties mūsu tautas varoņu garam, mēs varam dzīvot brīvā Latvijā. Ar šiem vārdiem klātesošos piemiņas pasākumā Lestenes Brāļu kapos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Pēc Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces klātesošos uzrunāja NBS komandieris, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans.

Pēc pasākuma Jaunsardzes un informācijas centra 2. novada Jēkabpils un Krustpils jaunsargi nofotografējās kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, NBS komandieri ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

Paldies ZS 3.LBde 56. KBN veterānu apvienības priekšniekam Jānim Lācim par atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Jaunsardzes un informācijas centra

2. novada nodaļas

jaunsargu instruktors Normunds Pastars