Meteņi Saulstaros

Meteņi Saulstaros

Meteņi Saulstaros

15.Marts, 2018 Jaunumi Komentāri

10. februārī Krustpils pamatskolas skolēni Mihails Pranovičs un Agnija Krilova, kopā ar skolotāju Innu Kokmani devās uz Ģimenes atbalsta centru "Saulstari".

Sadarbībā ar skolas psiholoģi Sarmīti Jaševu "Saulstaros" tika pavadīta jauka un saulaina pēcpusdiena Meteņu zīmē. Ciemiņi iepriecināja ģimenes centra iemītniekus ar dziesmām, dejām un rotaļām. Katrs varēja iemācīties jaunus deju soļus, izdejot jau zināmus deju rakstus. Koncerta ietvaros izskanēja dažādi latviešu tautas mūzikas skaņdarbi, piemēram, Aulejas žepers, Ragana, Dirižablis, Kastiņa, Zīlānu dancis, Atašienes suseklis, Rundāls. Tika izdejotas arī latviešu tautas dejas.

Pasākuma otrajā daļā notika rosība pagalmā. Ugunskurs sprakšķēja, ragaviņas "skrēja" no kalna. Ziemas priekus baudīja gan liels, gan mazs. Arī bērni, kas dzīvo ģimenes centrā "Saulstari" aktīvi bija gatavojušies šim pasākumam. Pēc darbošanās ārā visus pasākuma dalībniekus sagaidīja pankūkas ar ievārījumu, kuras bij cepuši bērnu ar audzinātāju palīdzību. Pasākums izskanēja skaļi, lai ziema bēg projām. Meteņu diena tika aizvadīta jautri un pacilāti, lai pavasaris ierodas ātrāk.

Inna Kokmane