Meteņdiena Krustpils pamatskolā

Meteņdiena Krustpils pamatskolā

Meteņdiena Krustpils pamatskolā

10.Februāris, 2023 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

      Meteņdiena vēsturiski iezīmē viduspunktu starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. Latviešu gadskārtā Meteni svin septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Meteņa dienai ir jautrs raksturs, to visi gaida ar prieku, jo tuvojas pavasaris  Krustpils pamatskolā (Variešos)  Meteņdiena tika atzīmēta, ievērojot senlatviešu tradīcijas un iepazīstot citu tautu tradīcijas šajā dienā. Meteņdienas rītā, skolēni tikai aicināti pārbaudīt savus spēkus virves vilkšanā, ievērojot latviešu tradīcijas – “Kam spēks kaulos, tam bagāts gads”. Uzvarēja draudzība! Tāpat, skolēniem bija iespēja demonstrēt savu izturību un sadarbības prasmes komandā braucienā ar ragaviņām un slēpošanas stafetē. Pasākuma noslēgumā skolēni piedalījās rotaļās un sildījās pie ugunskura.

    Tā kā tika noskaidrots, ka Meteņdienas neatņemama sastāvdaļa ir pankūkas, tika organizēta pankūku cepšana. Sadarbojoties ar vecākiem un skolotājiem, tika atnesti visi nepieciešamie produkti, notika dažādu ievārījumu degustēšana.  Sadarbībā ar angļu valodas pulciņu, skolēni cepa pankūkas amerikāņu gaumē. Skolēni rakstīja savas pankūku receptes angļu valodā un veidoja kopīgu plakātu par godu Pankūku dienai (angļu val. Pancake day).

       Meteņdiena apciemoja arī bērnudārzu. Bērnudārza sagatavošanas grupiņas angļu valodas pulciņa dalībnieki gatavoja savas Meteņdienas pankūkas, izvēloties piedāvātos papīra augļus un dārzeņus. Tāpat, bērnudārznieki vienojās kopīgā pankūku cepšanas dziesmā, kurā demonstrēja, kā pankūkas tiek ceptas Anglijā.

       Metenis apciemoja arī sākumskolas skolēnus Madonas ielā 48, kur viņu sagaidīja masku parāde. Masku loma ir ar dziedāšanu un dejošanu nodrošināt auglību un  padzīt ļaunos garus.

        Bērni dziedāja, dejoja, gāja rotaļās, minēja mīklas. Vizinājās ar ragavām, jo tā ir viena no Meteņdienas tradīcijām. Kad bērni bija izbaudījuši ziemas priekus, Metenis par pārsteigumu un prieku bērniem kaisīja konfektes un laimīgās zelta pogas. Pēc tam visi svinētāji devās mieloties ar pīrādziņiem .Noslēgumā visi dalībnieki saņēma koka medaļas par piedalīšanos svētkos.

      Tradicionālas vērtības ar mūsdienu garšu ļauj skolēniem paplašināt redzesloku, apzināties savas vērtības un prasmes, palīdz augt!