Mācīšanās, sportošana un izklaide – projekts „Sporto visa klase”

Mācīšanās, sportošana un izklaide – projekts „Sporto visa klase”

Mācīšanās, sportošana un izklaide – projekts „Sporto visa klase”

10.Novembris, 2019 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

         1. novembrī Rīgā, hallē „Arēna Rīga”, pulcējās vairāk nekā 8000 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta  „Sporto visa klase” dalībnieki no visas Latvijas, lai atklātu 6. sezonu.

        Šī projekta autors  ir LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Projektā paredzētas 5 sporta stundas nedēļā. Tā mērķis ir uzlabot visu klases skolēnu  fizisko  sagatavotību, stāju, pilnveidot prasmi darboties individuāli, grupās un komandā.  Krustpils pamatskolas 5. klase šajā projektā darbojas jau trešo gadu. Mācību gada laikā skolēniem ne tikai aktīvi jāsporto 5 reizes nedēļā , bet arī labi jāmācās, jāpiedalās sporta sacensībās un jāveic kāds labais darbs.

Atklāšanas pasākumā skolēnus izklaidēja un ļāva viņiem baudīt svētkus. Bija iespēja klātienē redzēt pazīstamus sportistus – vieglatlēti Sindiju Bukšu, tenisisti Aļonu Ostapenko, rallijkrosa autobraucēju Reini Nitišu, basketbolistu Jāni Blūmu.  Tāpat klātesošos priecēja talismanu parāde, gaismas izrāde, priekšnesumi no ekstrēmās riteņbraucēju grupas „Green Trials”, motosportistu grupas „Moto trial”, kā arī mūziķi „Sub Scriptum”, un noslēgumā ar jaudīgu koncertu visus iekustināja mūzikas grupa „Bermudu divstūris”.  

Pasākuma gaitā tika paziņoti veikala “Rimi”  konkursa „Sporto labākai dzīvei” uzvarētāji – tās skolas, pie kurām dosies “Rimi” komanda, lai izglītotu skolēnus par veselīga uztura pamatprincipiem, pasportotu un pagatavotu veselīgu maltīti.  Lai tiktu šo uzvarētāju kārtā, bija jāizpilda mājas darbs – jānofilmē interesants vingrinājums, jāuzraksta veselīga brokastu recepte un jāizaicina divas citas klases, kas uzvaras gadījumā sacenstos ar izaicinātājiem.  5. klases skolēni kopā ar audzinātājām un sporta skolotāju ar interesi un radošu pieeju piedalījās šajā konkursā.

Esam ļoti priecīgi, ka arī Krustpils pamatskola ir to skolu skaitā, pie kurām viesosies “Rimi” komanda. Tas noteikti būs vēl viens sportiski izglītojošs un klases kolektīvu saliedējošs  pasākums, ko gaidām ar nepacietību. Piedaloties šajā projektā, vislielākie ieguvēji ir paši bērni, bet viņus atbalsta vecāki, klases audzinātājas Ilze Tomiņa-Stare, Sanita Stiebriņa un  direktore Vija Stiebriņa.

 

 

Sporta skolotāja  Aivita Ķiploka