Lieldienas Krustpils pamatskolā

Lieldienas Krustpils pamatskolā

Lieldienas Krustpils pamatskolā

10.Maijs, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Aprīļa mēnesī Krustpils pamatskolā ar dziesmām un dažādu tradīciju ievērošanu tika svinētas Lieldienas.

Lieldienu pasākums norisinājās skolas 2. stāva vestibilā. Pasākumu vadīja skolas mūzikas skolotāja Inna Kokmane, kas skolēniem stāstīja par Lieldienu paražām un atgādināja ticējumus. Tāpat tika skaitīti dzejoļi, bet folkloras kopa “Krauķi” priecēja ar dziesmām.

 Skolas dienas beigās, katra klase savā kabinetā gatavoja kādu no Lieldienu ēdieniem, skaisti noformēja galdu un kopīgi nofotografējās. Neiztika arī bez Lieldienu olu krāsošanas sīpolu mizās un kaulēšanos.

Kad pašu sagatavotais Lieldienu cienasts tika nogaršots, klases devās uz skolas pagalmu, kur skolotāja Inna Kokmane bija sagatavojusi visvisādas Lieldienu aktivitātes – pastalu mešanu, atjautības uzdevumus, rotaļas utt.

Informācijai: Lieldienas latviešiem ir pavasara saulstāvji, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai, tādēļ ar šiem svētkiem saistīti dažādi ticējumi un senču tradīcijas. Savukārt kristīgajā pasaulē tie ir svētki, kuros tiek svinēta Jēzus Kristus augšāmcelšanās. Mūsdienās, šajos svētkos, kopā ir savijušās kristīgo Lieldienu tradīcijas ar latviskajām.

9.klases skolnieks Ralfs Beinarovičs