Labo darbu nedēļa Krustpils pamatskolā

Labo darbu nedēļa Krustpils pamatskolā

Labo darbu nedēļa Krustpils pamatskolā

15.Oktobris, 2019 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

   No 7. līdz 13. oktobrim Latvijā notika akcija “Labo darbu nedēļa.” Arī Krustpils pamatskola tajā piedalījās un veica labos darbus ar prieku un sirsnību gan skolā, gan ārpus tās.

   Domājot par iespēju darīt labu, 7.a klases skolēni raudzījās tuvākajā apkārtnē, tādēļ piektdien, 11. oktobrī, pēc mācību stundām visi devās uz sporta zāli, lai to kārtīgi sakoptu. No palodzēm skolēni noslaucīja putekļus, bet ar sūkļiem noberza melnos traipus, ko bija atstājušas pildbumbas, savukārt sporta zāli izslaucīja un izmazgāja. Par paveiktajiem darbiem jauniešiem bija prieks, jo viņi tos veica godprātīgi.

   5. klases skolēni rakstīja vēstules pansionāta “JAUNĀMUIŽA” iemītniekiem un cienāja ar āboliem jaunāko klašu skolēnus. Savukārt Krustpils 60. mazpulka dalībnieki apmeklēja no skolas netālu esošo Jēkabpils dzīvnieku patversmi, kur ne pirmo reizi vien viņi iepriecināja pamestos kaķīšus un sunīšus, palutinādami tos ar aiznestajiem našķiem un dzīvnieku barību. Palīdzēšanas prieku un gandarījumu par labi padarīto darbiņu izjuta arī 2., 3., 4., 8.a klases skolēni, kas uz dzīvnieku patversmi nogādāja sarūpēto cienastu, kā arī līdzās tam pēc pašu iniciatīvas iesaistījās rudens lapu savākšanā skolas apkārtnē.

9. klases skolēni mācību ekskursijā paveic labo darbu

   Savukārt 9. klases skolēni par iespēju izdarīt ko labu un kādam palīdzēt domāja jau septembrī, tāpēc izvēlējās rudens mācību ekskursijā doties uz Kristus Karaļa kalnu Aglonā. Viņu mērķis bija ne tikai iepazīt šo unikālo, skaisto vietu, bet arī paveikt lauka darbus.

      Meitenes ravēja  un sakopa vairākas puķudobes, zēni krāva grēdās malku. Tā kā zēni uzticēto darbu bija paveikuši ātrāk, viņi palīdzēja meitenēm. Kopīgas darbošanās gaitā 9. klases skolēni atklāja, ka spēj lieliski darboties komanda.

   Pēc darba pie Karaļa kalna namiņa skolēni pusdienoja un priecājās par vērtīgi un interesanti kopā pavadītu dienu. Savukārt Ērika noslēgumā pateicās jauniešiem par laiku un darbu, ko viņi veltīja Kristus Karaļa kalna apskatei un labiekārtošanai, kā arī pastāstīja par iespēju baudīt skaistumu, ierodoties  Karaļa kalnā, piemēram, uz diennakti pavasarī.

 Klašu sniegto informāciju apkopoja  S.Kampāne - Štelmahere