Krustpils pamatskolas skolnieks gūst atzinību konkursā “Zem Raiņa dzejas lietussarga”

Krustpils pamatskolas skolnieks gūst atzinību konkursā “Zem Raiņa dzejas lietussarga”

Krustpils pamatskolas skolnieks gūst atzinību konkursā “Zem Raiņa dzejas lietussarga”

5.Jūnijs, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Šī gada aprīlī Krustpils pamatskolas 5. klases skolnieks Daniels Bērziņš piedalījās Raiņa muzeja “Jasmuiža” izsludinātajā vizuālās mākslas darbu konkursā “Zem Raiņa dzejas lietussarga”, iesniedzot paša veidotu mākslas darbu –  apgleznotu lietussargu. Konkursa žūrija par darbu skolniekam piešķīra Atzinības rakstu. Konkursam tika iesūtīti kopā 28 darbi, un tajā piedalījās bērni un jaunieši no 12 līdz 16 gadu vecumam no dažādām Latvijas skolām.

    Konkurss tika organizēts, atzīmējot Raiņa 155. jubileju, kā arī viņa dzejas krājuma “Putniņš uz zara” 95. gadadienu un dzejas krājuma “Zelta sietiņš” 100. gadadienu. Līdz ar to konkursa uzdevums bija izvēlēties jebkuru Raiņa dzejoli no iepriekšminētajiem dzejas krājumiem un ilustrēt to uz lietussarga augšējās daļas, izvēloties brīvu tehniku. Daniels izvēlējās attēlot Raiņa dzejoli “Putns uz zara” un uz debeszila lietussarga uzgleznoja četrus krāšņus putnus, kas uzlaidušies uz ziedošiem ābeļzariem.

     Visi konkursam iesūtītie darbi būs apskatāmi izstādē “Zem Raiņa dzejas lietussarga”Raiņa muzejā “Jasmuiža” līdz pat šī gada 31. oktobrim.

Sintija Kampāne Štelmahere