Notice: Undefined offset: 0 in /home/krustpil/public_html/core/lib/system.php on line 231
Krustpils pamatskolas skolniece kļūst par Skaļās lasīšanas čempioni Jēkabpils reģionā / Krustpils pamatskola

Krustpils pamatskolas skolniece kļūst par Skaļās lasīšanas čempioni Jēkabpils reģionā

Krustpils pamatskolas skolniece kļūst par Skaļās lasīšanas čempioni Jēkabpils reģionā

Krustpils pamatskolas skolniece kļūst par Skaļās lasīšanas čempioni Jēkabpils reģionā

4.Marts, 2019 Justīne Iie Jaunumi

     Februāra pirmspēdējā dienā, 27. februārī, Krustpils kultūras namā norisinājās Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas organizētais “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības” Jēkabpils reģiona fināls, kur par Skaļās lasīšanas čempionu kļuva Krustpils pamatskolas 5.klases skolniece Viktorija Armale.

     Skaļās lasīšanas sacensības Latvijā tiek organizētas otro gadu pēc kārtas. Sacensību ideja ir ņemta no Holandes, to Latvijā organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Bērnu literatūras centrs.

      Jēkabpils reģiona finālā kopā piedalījās 11 skolas un viena bibliotēka, kopā 13 dalībnieki. Par Jēkabpils reģiona Skaļās lasīšanas čempionu tika atzīta V. Armale, kura lasīja fragmentu no Meganas Makdonaldas grāmatas “Džūdija Svilpaste kļūst slavena”.

     Žūrija dalībniekus vērtēja pēc dažādiem kritērijiem, bet galvenie no tiem bija: skaidra dikcija, spēja ar stāstu aizraut auditoriju, atbilstošs uzsvaru lietojums, prasme veidot kontaktu ar auditoriju, paskatīšanās uz klausītājiem laiku pa laikam un prasme izmantot savu balsi.

      V. Armalei Skaļās lasīšanas sacensībām gatavoties palīdzēja skolotāja Inese Grauduma. Skolotāja skaidroja, ka, ievērojot pasākuma nolikumu, grāmatas cītīgi lasīja visa  Krustpils pamatskolas 5. un 6. klase un gatavojās bibliotekāres S. Stiebriņas organizētajam Skaļās lasīšanas pasākumam skolā. “Žūrijai bija grūti izvērtēt labāko, jo izvēlētās grāmatas bija aizraujošas un dalībnieku uzstāšanās atbilda konkursa nolikumam. Tomēr vispārliecinošākā bija V. Armales  izvēlētās grāmatas motivācija, kur galvenā varone, tāpat kā Viktorija, piedalījās konkursā un izbaudīja visu sajūtu gammu, ko  nozīmē uzstāties publikas priekšā,” atzina I. Grauduma. “Noklausoties Viktorijas uzstāšanos skolā, bija pārliecība par meitenes spēju veiksmīgi startēt reģionālajā finālā un pārstāvēt skolas godu. Viktoriju ļoti atbalstīja ģimene, mamma bija ieradusies arī uz finālu un juta līdzi kopā ar Krustpils pamatskolas drosmīgo un krāšņo līdzjutēju komandu, kura bija sagatavojusi plakātu “Viktorijai jā-uz-var!”.”

     Arī pati V. Armale atzīst, ka ticēja saviem spēkiem, jo juta atbalstu un ticību viņai gan no ģimenes, gan skolas puses: “Klausoties visu dalībnieku uzstāšanos un uzzinot, ka tikai viens ir uzvarētājs likās nereāli iegūt galveno titulu, bet iekšēji ticēju sev, tāpat, kā man ticēja mana mīļā skolotāja Inese, kas vienmēr prot nomierināt un uzmundrināt. Uzzinot, ka esmu izvirzīta valsts finālam, no prieka raudāju. Liels paldies skolotājām – Inesei, Sanitai, Dacei, Initai, kuras bija skolas žūrijā un izvirzīja mani reģionālajam konkursam, noticēja man un deva iespēju piedalīties. Man ir gandarījums un prieks, ka viņu cerības attaisnojās.”

     Skolotāja  I. Grauduma saka lielu paldies skolas atbalsta komandai, žurijai par atzinīgo novērtējumu un pasākuma vadītājai par uzmundrinājuma vārdiem dalībniekiem.

     Skaļās lasīšanas valsts fināls notiks šī gada maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un fināla uzvarētājs uz gadu tiks iecelts par LNB Bērnu direktoru.  Konkursa nolikumā tiek informēts, ka “konkursā katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas un fragmentu no citas, iepriekš nezināmas grāmatas, kas viņam tiks iedota fināla norises rītā. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase. Starp lasīšanas sesijām uzstāsies populārs mākslinieks vai mūziķu grupa.”

Foto: Jēkabpils Galvenā bibiliotēka