Krustpils pamatskolas skolēni sporto Mežaparkā

Krustpils pamatskolas skolēni sporto Mežaparkā

Krustpils pamatskolas skolēni sporto Mežaparkā

30.Janvāris, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Nu jau sesto gadu Krustpils pamatskolā atzīmējam Pasaules Sniega dienu. Tās mērķis ir aicināt bērnus un pieaugušos doties ārā, pavadīt laiku svaigā gaisā, izmēģināt dažādas aktivitātes uz sniega, veicināt veselīgu dzīvesveidu. 

Šajā mācību gadā, janvāra beigās sniega dienu atzīmējām ārpus skolas -  Jēkabpils Meža parkā.  Skolai ir 15 slēpju pāri, nūjas un zābaki. Uz Mežaparku skolēni  ar skolas autobusu devās pēc īpaša saraksta, nemot līdzi skolas  inventāru. Izmantojām Jēkabpils sporta centra darbinieku izveidoto slēpošanas trasi, skolēni veica noteiktu distanci, pie reizes priecējot acis par skaisto, piesnigušo apkārtni. Pēc slēpošanas skolēni  izbaudīja sajūsmas pilnus nobraucienus ar ragaviņām un citiem slīdpriekšmetiem no kalna.  Veselajiem, sportiskākajiem, drosmīgākajiem skolēniem tika piedāvāts izaicinājums - veikt 10-20 m  skrējienu ar basām kājām pa sniegu.  Šo izaicinājumu pieņēma vairāki skolēni, katrā klasē bija kāds , kas to paveica. Īpašs prieks par 4.klases skolēniem,vislielākais drosminieku skaits. Iespējams tāpēc, ka klases piedalās projektā „Sporto visaklase”, sporto 5 x nedēļā, tai skaitā svaigā gaisā.  

Meža parks ir lieliska vieta, lai  daudzveidīgi  un veselīgi pavadītu  laiku ziemā, kopā ar klases, skolas biedriem un ģimeni.  Skolēni interesanti  un saturīgi pavadīja šo ziemas dienu svaigā gaisā, guva pozitīvas emocijas, izbaudīja aktivitātes, ko iespējams veikt tikai sniegā. Katrs skolēns par aktīvu  dalību sniega dienā saņēma vērtējumu sportā. Sporta stundās, ja būs atbilstoši laika apstākļi, skolas tuvumā skolēni  turpinās apgūt  un pilnveidot slēpošanas pamatsoļus, jo inventārs skolā ir un par sniega trūkumu sūdzēties nevar. 

Paldies mācību pārzinei A.Porei, skolas direktorei V. Stiebriņai un šoferītim par sadarbību. Nākošajā gadā arī noteikti piedalīsimies Sniega dienā, meklēsim jaunas idejas,  kā to atzīmēt. Svaigā gaisā būt un sportot ir veselīgi, vai ne?

 

                                                                                                         Sporta sk.  A. Ķiploka