Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Labo darbu nedēļas aktivitātēs no 5.-11.oktobrim

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Labo darbu nedēļas  aktivitātēs no 5.-11.oktobrim

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Labo darbu nedēļas aktivitātēs no 5.-11.oktobrim

17.Oktobris, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

      Ikviens no mums ikdienā tiek aicināts veikt labus darbus. Tā mēs kopīgi varam veidot saprotošu, atbalstošu vidi, sagādāt kādam iepriecinājumu un reizē arī gūt gandarījumu par to, ka ir izdevies kādam palīdzēt.  Īpaši nozīmīgi aicinājumi darīt labus darbus sabiedrībā izskan “Labo darbu nedēļas”  laikā, kā arī gadskārtu svētkos- Ziemassvētkos un Lieldienu laikā.

      Krustpils pamatskolas pirmās klases skolēni arī čakli piedalījās  “Labo darbu nedēļā”.  Viņi salasīja ābolus PII "Bērziņš" un no tiem tika izveidoti cipari no 1 līdz 10, kā arī dažādas ģeometriskās figūras. Tādējādi mazie bērni ejot pastaigā vai āra nodarbībās varēs apgūt matemātikas prasmes.

      Savukārt 2.,3., 4., 5.a klases skolēnu labais darbs šonedēļ bija skolas apkārtnes sakopšana. Tika uzkopts skolas pagalms un savāktas rudenīgās lapas, kuras jau lēnām atvadās no vasaras. Visi kopā ar skolotājiem čakli strādāja, lai apkārtējā vide būtu sakopta un visi priecīgi.

      Klases audzinātāja kopā ar 7.a klases skolēniem  “Labo darbu nedēļas” laikā bija sarūpējuši gardumus un pārtiku tiem mājdzīvniekiem, kuriem kādu iemeslu dēļ šobrīd nav saimnieka un māju. Viņi apmeklēja Jēkabpils dzīvnieku patversmi un veltīja savu laiku un uzmanību grūtībās nonākušajiem dzīvniekiem. Izglītojoša un pārdomu rosinoša bija saruna arī ar dzīvnieku kopēju Tatjanu Moisejenkovu, kura rūpējas par  četrkājainajiem draugiem, kuri priecājās par katru ciemiņu. Skolēni ievēroja, ka dzīvnieki maina savu uzvedību un ļoti cenšas sev pievērst uzmanību, lai viņi tiktu pamanīti. Jēkabpils dzīvnieku patversmes ķepaiņi gaida labsirdīgus apmeklētājus, katru dienu un cerot, ka tie atnesīs ne tikai gardumus un mantas, bet arī pieņems tos savā ģimenē, lai tur kļūtu par uzticamiem draugiem.

      “Labo darbu nedēļā” visā pasaulē un arī Latvijā ļoti populāra ir kļuvusi arī Jeruzalemas deja, ko izpilda nelielās grupās, kolektīvos un   pasākumos pilsētas ietvaros.  Arī 8. a klases skolēni un audzinātāja bija nolēmuši atbalstīt  Jēkabpils aicinājumu piedalīties  kopīgā  dejā  laukumā pie pilsētas tilta, kur labi redzama Daugava un uzraksts Jēkabpils 350. Skolēni iemācījās deju soļus, gāja uz mēģinājumiem un gaidīja dienu, lai kopā ar vecākiem  vienotos populārajā dejā.  Diemžēl, pasākums tika atcelts vīrusa uzliesmojuma dēļ. Viņiem, protams bija žēl, ka pasākums nenotika. Taču, kad atkal varēs pulcēties kopā viņi tam būs gatavi.         

      Bet 8.b klase devās mācību ekskursijā, lai uzzināt ko jaunu un paveiktu labos darbus. Skolēni devās uz Kristus Karaļa kalnu Aglonas novadā. Viņi uzzināja, ka Kristus Karaļa kalns ir atklāts 2006. gadā (tieši šajā gadā daudzi tieši bija dzimuši). Izrādījās, ka skulptūru autors ir Ēriks Delpers, kurš ir talantīgs cilvēks: pēc profesijas lidotājs, rakstnieks, skulptors, gleznotājs, fotogrāfs, lektors… Kristus Karaļa Kalnu cilvēki ir iekārtojuši un veidojuši brīvprātīgi, par saviem līdzekļiem, pateicībā Dievam, Jēzum Kristum.

      Katru pavasari un rudeni tur norisinās talkas, kuru laikā tiek veidotas jaunas skulptūras un pārkrāsotas un atjaunotas vecās, stādīti koki, košumkrūmi un puķes. Arī skolēni piedalījāmies rudens talkā, lai palīdzētu  labiekārtot un sakopt apkārtējo teritoriju. Zēni veda un krāva malku, bet meitenes apgrieza jau savītušos, sakaltušos zarus košumkrūmiem un ziemciešu ziedu lapas. Visa skolēni cītīgi strādāja. Pēc smagi padarīta darba Karaļa kalna brīvprātīgās strādnieces skolēniem uzklāja galdu un cienāja ar izceptu ābolkūku, un sataisītām maizītēm. Vēlāk arī visi fotografējās. Tā bija brīnišķīga “Labo darbu nedēļa”.

       6.klase Labo darbu nedēļā skolas zaļajā teritorijā sastādīja krokusiņus, kas koši ziedēs pavasarī

      9.b klases skolēni bija nolēmuši, ka dosies skolas pagalmā, lai veiktu savus labos darbus un sapostu ceļa malu pie skolas. Jo rudenī koki rotājas dažādās krāsu gammās, līdz ar to  zeme pārklājas ar raibu, raibo lapu paklāju, kas ar laiku sāk trūdēt.   Lapas tika sagrābtas un darbiņš padarīt ar prieku. 

      Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!