Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Labo darbu festivālā

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Labo darbu festivālā

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Labo darbu festivālā

10.Maijs, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Aktualizējot labo darbu nozīmi sabiedrībā, Jelgavā 9. maijā norisinājies “Labo darbu festivāls”, kurā piedalījās arī Krustpils pamatskolas 1.-9. klašu komanda.

Festivāls norisinājās Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) un tajā piedalījās Zemgales reģiona izglītības iestādēs, kuras savus labos darbiņus bija pieteikušas jau aprīļa sākumā.

Pasākuma laikā skolēni piedalījās labo darbu spēlē jeb ideju tirdziņā “Dots Devējam’’. Spēle norisinājās  ZRKAC trīs stāvos. Katrā stāvā tika prezentētas noteiktas jomas idejas.

Katrai skolas komandai bija jāsagatavo divu minūšu prezentācija par savu paveikto labo darbu un jāprezentē tā ik vienai komandai, kas apmeklē konkrētās komandas spēles punktu. Tāpat bija jāsagatavo arī aktivitāte vai uzdevums, kas saistīts ar paveikto labo darbu.

Krustpils pamatskolas spēles punkta nosaukums bija “100 labie darbiņi”, kur bija iespēja iepazīties ar skolas Labo darbu grāmatu, kā arī salikt puzli un uzminēt, kurš no labajiem darbiem tur ir attēlots. “2018. gads Latvijā šogad ir īpašāks, nekā ierasts – šogad mūsu mazā, bet spēcīgā valsts svinēs savu 100. gadadienu. Krustpils pamatskolas skolniekiem, bijušajiem un esošajiem darbiniekiem, absolventiem šis gads ir nesis divkārši lielāku prieku, jo kopā ar Latvijas simtgadi mēs svinam arī skolas 150. gadu jubileju. Par godu šiem diviem lielajiem notikumiem, mācību gada sākumā izlēmām katru mēnesi veikt vismaz vienu labu darbiņu un to aprakstīt, lai gada beigās ar lepnumu un prieku varētu atskatīties uz paveikto,” stāstīja Krustpils pamatskolas pārstāve Justīne Iie. “Visus savus darbus esam apkopojuši mazā, bet skaistā grāmatiņā. Ikviens mūsu darbiņš, rīcība vai aktivitāte, kuru esam veikuši, kur piedalījušies, ir darīti no sirds. Jo vairāk laba, mēs darām viens otram, jo labāki kļūstam mēs paši! Prieks, ka ir šādi festivāli, kur sanākot visi kopā, mēs smeļamies ne tikai jaunas idejas, bet iegūstam arī pozitīvu lādiņu turpināt iesākto.”

Festivāla noslēgumā godināti tika visi dalībnieki un deviņas komandas saņēma īpašās nominācijas. Krustpils pamatskolas komanda ieguva nomināciju “Sadarbības magnēts”, par visu klašu iesaisti labajos darbos visa mācību gada garumā. Komandām, kuras ieguva nominācijas, bija iespēja ne tikai piedalīties kukaiņu viesnīcu veidošanā Jelgavas Uzvaras parkā, bet izdomāt un iemūžināt nosaukumu viesnīcai. Krustpils pamatskolas komanda savai viesnīcai deva nosaukumu “Pieci spārni”.

Festivāla mērķis, kā vēsta informācija no ZRKATC  “ir sekmēt bērnu un jauniešu piederību savai skolai, vietējai kopienai un valstij, veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, patstāvību, atbildību un piedalīšanos valsts simtgades svinēšanā un Latvijas valstiskuma stiprināšanā.”