Krustpils pamatskolas skolēni piedalās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanā

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanā

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanā

12.Septembris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

 

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Arī man bija iespēja piedalīties šajā projektā. Es braucu uz atklāšanas koncertu arēnā Rīga. Iniciatīvas atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, piedalījās interaktīvās darbnīcās un varēja vērot koncertu „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”.

Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Koncertā uzstājās Raimonds Pauls, Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, Justs, grupa “Auļi”, soprāns Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki. Latviešu autoru skaņdarbos atspoguļojās Latvijas mūzikas attīstība cauri laikiem, tautas mūzikas saspēlē ar šodienas muzikālajām iespējām.

Man bija iespēja aplūkot ar rokām darinātās lelles un daudz dažādu lietu. Bija iespēja aplūkot lietas un priekšmetus, kas senāk atradās skolu klasēs. Kā arī izveidot interesantu bildi (apgriezta klase kājām gaisā), kas man paliks atmiņā par šo projektu. Mūs uzņēma laipni un mūs gan pabaroju, un padzirdīja. Kā dāvanu mums uzdāvināja katram skolēnam sporta somu, ko varēšu lietot ikdienā, kas man atgādinās par jauko dienu septembrī.

Paldies par jauko iespēju.

Amanda Dūma

Krustpils pamatskolas 5. klases skolniece