Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Ēnu dienā

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Ēnu dienā

Krustpils pamatskolas skolēni piedalās Ēnu dienā

12.Marts, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi

     Katru gadu februāra vidū visā Latvijā norisinās Ēnu diena, kas ir ikgadēja jaunatnes organizācijas “Junior Achievement” rīkota karjeras izglītības akcija. Ēnu dienā skolēni izvēlas interesējošo profesiju, dodas uz kādu organizāciju, kurā profesija pārstāvēta, un vairāku stundu garumā vēro darbinieku ikdienu, iepazīst profesijas prasības, darba nianses. Arī šogad 12. februārī Krustpils pamatskolas vecāko klašu skolēni izzināja dažādas profesijas, “ēnojot” to pārstāvjus.

     Nozares, par kurām interesējās Krustpils pamatskolas izglītojamie, aptvēra plašu profesionālo diapazonu. Skolēni viesojās dažādos uzņēmumos – SIA “Eiroserviss”, SIA “Jungle”, SIA “Vērtīgs”,  SIA “Sedumi”, AS “Sadales tīkls”, pankūku namiņā “Crepes”, SIA “Marteks”, skaistumkopšanas salonā “Black Iris”, redakcijā “Brīvā Daugava” un SIA “Magret” kafejnīcā “Gaļas nams”. “Ēnojamie” darbinieki pārstāvēja daudzveidīgus un kontrastējošus amatus, jo izglītojamie izvēlējās iepazīt gan automehāniķu un elektriķu, gan pavāru, konditoru un viesmīļu, gan frizieru, kosmetologu, gan reklāmas darbinieku, maketētāju, gan pārdevēju konsultantu un pat žurnālistu darba specifiku. Piemēram, sekojot SIA “Eiroserviss” darbiniekam, izglītojamie izzināja automehāniķa pienākumus un ar interesi vēroja, kā tiek regulēti automobiļa lukturi.  Savukārt ieskatu par konditorejas nozari  un darbu intensitāti tajā varēja gūt caur SIA “Jungle” vai “Gaļas nams” darbinieku pienākumiem, kas dažus skolēnus īpaši iespaidoja apgūt šo profesiju. Tāpat arī skolēni novērtēja viesošanos AS “Sadales tīklā”, kur aizrautīgi vēroja elektriķa darbošanos un guva ieskatu transformatoru darbībā.

     Rūpīgi pārskatot darbinieku profesionālās prasmes, Ēnu dienā skolēniem bija iespēja analizēt, kuras no skolā apgūstamajām zināšanām un prasmēm ir nepieciešamas izvēlētajā darbā. Lielākoties “ēnotājus” ietekmēja Ēnu dienā pieredzētais, raisot pārdomas par nākotnes plāniem un profesijas izvēli. Turklāt skolēni guva arī praktiskas zināšanas, kas var noderēt turpmāk dzīvē.