Krustpils pamatskolas skolēni iepazīst mūzikas un dejas pasauli koncertlekcijās

Krustpils pamatskolas skolēni iepazīst mūzikas un dejas pasauli koncertlekcijās

Krustpils pamatskolas skolēni iepazīst mūzikas un dejas pasauli koncertlekcijās

20.Decembris, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

      Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma ” ietvaros Krustpils pamatskolas skolēniem bija iespēja baudīt divas tiešraides koncertlekcijas.

     Kā pirmo šī gada 4.decembrī  3.-9.klašu skolēni noklausījās koncertlekciju ''Dejas un mūzikas attīstība cauri gadsimtiem''.  Klausoties Mikus Aboroniņa atraktīvo stāstījumu, skolēni uzzināja par dažādu laikmetu mūziku un raksturīgākajiem mūzikas instrumentiem, kuru skanējumu demonstrēja Arta Abaroniņa. Lektors iepazīstināja ar laikmetam nozīmīgāko komponistu daiļradi gan skaņdarbu, gan vokālu priekšnesumu veidā. Elvīras Tēbergas sniegumā skatītāji vēroja laikmetiem raksturīgās dejas. Dzirdētais un redzētais palīdzēja labāk izprast mūzikas stundās mācīto par pasaules tautu mūziku un  dažādu laikmetu mūziku. Pēc koncertlekcijas noskatīšanās mūzikas skolotāja bija sagatavojusi skolēniem uzdevumu, kura veikšanai ļoti noderēja gūtā informācija.

     Krustpils pamatskolā jau par tradīciju ir kļuvuši Ziemassvētku koncerti, kuru dalībnieki ir gan skolēni, gan skolotāji. Šajā gadā, kad viss notiek mazliet citādāk, arī Ziemassvētku svinēšanā visam skolas kolektīvam bija izmaiņas.

     17.decembrī visi kopā un vienlaicīgi katrs savās mājās klausījāmies svētku koncertlekcijas tiešraidi ''Ziemassvētki apkārt zemeslodei'' iniciatīvas “Latvijas Skolas soma ” ietvaros. Koncertlekcijas organozatori visus aizveda aizrautīgā ceļojumā apkārt zemeslodei, iepazīstinot ar dažādu tautu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām. Kopīgi klausījāmies pasaulē populāras Ziemassvētku dziesmas un zināmājām varējām dziedāt līdzi. Bērniem bija interesanti uzzināt, kādi tēli ir raksturīgi Ziemassvētku svinēšanai citās valstīs, kas tiem raksturīgs, kādus ēdienus ceļ galdā šo svētku laikā, kas mums ar plašo pasauli svinēšanas tradīcijās ir kopīgs, kas atšķirīgs.

     Koncertlekcijas noslēgumā skolēni varēja pārliecināties, cik vērīgi klausītāji ir bijuši, atbildot uz pasākuma organizatoru jautājumiem, kurus uzdeva klašu audzinātāji.

Skolotāja G. Pusbarniece, iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" koordinatore