Krustpils pamatskolas 9. klases skolēnu pārdomas par Covid-19

Krustpils pamatskolas 9. klases skolēnu pārdomas par Covid-19

Krustpils pamatskolas 9. klases skolēnu pārdomas par Covid-19

19.Maijs, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

    Visu šī gada pavasari pavadot koronavīrusa pandēmijas iespaidotas dienas un nedēļas, Krustpils pamatskolas 9. klases skolēni dalās izjūtās par ārkārtas situāciju un attālināto mācību procesu. Daļa skolēnu jūt bailes, satraukumu vai skumjas, citi – mieru un nosvērtību. Pierakstot pārdomas un izjūtas par šo laiku, skolēniem tā ir ne tikai iespēja dokumentēt šīs vēsturiskās un sabiedriskās situācijas noskaņu, bet daļēji par izjust arī vienotību.

 

Arīna Artemjeva

      Šajā laikā jūtos diezgan nesaprotami: no vienas puses, ir diezgan bail no tā, kas šobrīd notiek pasaulē, taču, no otras puses, es uzskatu, ka cilvēkiem rodas lielākas bailes no tā, ko viņi ir izlasījuši internetā vai redzēju televīzijā. Daudzi Latvijas iedzīvotāji ļoti pakļaujas savām bailēm un pakļaujas panikai. Labs piemērs tam – daudzi cilvēki pilnībā izolē sevi no apkārtējās pasaules, izpērk visus iespējamos produktus veikalā, pat ja tie viņiem nav nepieciešami. Es saprotu, ka ir jāievēro minimālās prasības savai drošībai, lai patiešām nesaslimtu, taču tas, ko dara daži cilvēki, ir pilnīgi nesaprotams man.

 

Evelīna Rudzīte

     Šajā laikā es jūtos diezgan slikti, jo jāmācās mājās un skolotājas nevar izskaidrot mācību vielu saprotami. Protams, vielas, ko apguvām skolā, ir viegli mācīties mājās, man pat patīk. Covid-19 dēļ es skumstu – tā kā ir karantīna, nevaru satikt draugus un citas paziņas. Vistrakāk ir 12. klašu skolēniem, jo jāsagatavojas gan eksāmeniem, gan citiem paredzētajiem svētkiem. Slikti ir tas, ka daudzi cilvēki, kas ir atbraukuši no citām valstīm, neievēro karantīnu un dodas ielās, iespējams, pat slimi ar Covid-19.

 

Jana Geidāne

     Covid-19 izplatības laikā es nejūtos slikti. Tikai nedaudz žēl, ka nedrīkst apmeklēt skolu. Līdz ar to notiek tālmācības process. Domāju, būtu maza varbūtība, ka es saslimtu ar Covid-19. Šķiet, vīrusa dēļ daži ceļ pārāk lielu paniku. Vajag mazgāt bieži rokas, un viss būs labi.

 

Lauris Paeglis

     Šobrīd es jūtos uztraukti, jo es esmu neziņā par tālākajiem notikumiem. Es uzskatu, ka šobrīd šis ir sākums un nākotnē būs sagaidāms kaut kas visnotaļ šausmīgāks. Skatoties pasaules šī brīža situāciju, varu tikai piebilst to, ka cilvēki lāgā neuztver šo  vīrusu nopietni. Iedzīvotāju saslimšanas un miršanas skaits ir graujošs, it īpaši vecu cilvēku vidū.

 

Ornets Āboliņš

     Šajā laikā es jūtos ļoti garlaicīgi, jo labprāt atrastos skolā, mācītos un varētu satikt draugus, kurus ārkārtas situācijas dēļ nevaru satikt. Šobrīd ir ļoti sarežģīta situācija gan Latvijā, gan citās pasaules valstīs, jo saslimušo skaits arvien vairāk pieaug un palielinās arī mirušo skaits.  Es ceru uz to labāko – uz to, ka pēc ātrāk šī situācija beigsies un varēs atgriezties pie ierastās dzīves.

 

Sindija Batarāga

     Pašlaik, runājot par vīrusu, man nav intensīvu emociju. Man patīk mācīties mājās, jo tā ir ērtāk (mazāk stresa, kā arī nav jādomā, ko darīšu starpbrīžos). Man sociālā distancēšanās nozīmē lielu ieguvumu,  jo man parasti nepatīk saskarties ar citiem cilvēkiem.