Krustpils pamatskolā viesojas stikla pūtēji no Ventspils

Krustpils pamatskolā viesojas stikla pūtēji no Ventspils

Krustpils pamatskolā viesojas stikla pūtēji no Ventspils

23.Marts, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Krustpils pamatskolā 1.- 5.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties izzinošā, praktiskā un interesantā nodarbībā ar stikla meistarklases vadītājiem no Ventspils. Meistari atklāja sava amata noslēpumus ne tikai aizrautīgā stāstījumā, bet ļāva arī pašiem skolēniem iemēģināt roku stikla pūšanā.

 

Skolēni uzzināja interesantas lietas un piedzīvoja pārsteidzošus eksperimentus. Sava aroda meistari demonstrēja, ka stikls ir tikpat viegls kā sniegpārsliņas, ka tas var būt ļoti trausls. Atklāja daudzus noslēpumus, piemēram, lai stikls spīdētu, tam rūpnīcā pievieno sāli, līdzīgi kā to dara mammas, vārot zupu. Interesants atklājums skolēniem bija par krāsainā stikla iegūšanu. Bērni bija pārsteigti, kad uzzināja, ka stiklu gatavo no smiltīm - ne tām, ar kurām var rotaļāties smilškastē, bet gan kvarca smiltīm. Ļoti profesionāli tika organizēti nelieli konkursi skolēniem un skolotājiem, pārbaudot jau uzkrāto dzīves pieredzi un zināšanas. Lai atbildētu uz meistaru uzdotajiem jautājumiem, vajadzēja aktualizēt dabaszinību stundās gūtās zināšanas. Noskaidrojot vērīgākos pasākuma klausītājus, eksperimentu vērotājus un demonstrētājus, skolēni atbildēja uz meistarklases vadītāju jautājumiem, saņemot balviņas. Vērtīga atziņa no šī pasākuma bija, ka, pūšot stiklu, tāpat kā jebkuru darbu darot, galvenais ir pacietība!

 

Pasākuma noslēgumā interesenti varēja apskatīt un iegādāties no stikla izveidotos suvenīrus. Paldies meistariem par aizraujošo un interesanto stāstījumu, demonstrējumiem un  doto iespēju, darboties pašiem skolēniem!

Skolotāja Inese Grauduma