Krustpils pamatskola sporto

Krustpils pamatskola sporto

Krustpils pamatskola sporto

2.Oktobris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

 

Šī gada 21. septembrī gan Krustpils pamatskolā, gan citās valsts skolās norisinājās Olimpiskā diena.

Krustpils pamatskolas skolēniem un skolotājiem diena iesākās ar divām mācību stundām, taču pēc tam notika pulcēšanās 2. stāva vestibilā un katra klase, mūzikas pavadībā, iesoļoja skolas sporta zālē. Olimpiskā diena tika atklāta ar olimpiskās dienas jeb sporta himna un Olimpisko rīta vingrošanu.

Gadu no gada uz Krustpils pamatskolu Olimpiskajā dienā tiek aicināta kāda slavenība, un šoreiz tas bija Uldis Dzirkalis. Diemžēl veselības dēļ viņš nevarēja ierasties, tāpēc par savu sporta karjeru stāstīja sporta skolotāja Aivita Ķiploka. Ar sportu A. Ķiploka sāka nodarboties jau 2. klasē un kopš tā laika uzskata, ka tieši kustība ir atslēga uz veselīgu, laimīgu dzīvi. Tāpat skolotāja norādīja, ka vislabākā sporta zāle ir daba – galvenais ir piemērots apģērbs un vēlme izkustēties. Īpaši lielu pārsteigumu skolēniem sagādāja skolotājas medaļu kolekcija, kura viņa ieguvusi piedaloties dažādās sacensības, dažādos sporta veidos.   

Pēc īsā pasākuma sporta zālē, tika uzsākta Olimpiskā diena. Katra klase izgāja desmit “stacijas”: “Krellītes”; Met un trāpi; “Lidojošais paklājs”; “Saliņas”; “Gūstekņi”; “Tenisisti”; “Ūdenslējējs”; Divkājis, Žonglētājs; Uzmini nu!; Galda teniss.

  Katrā no stafetēm bija tiesnesis, par tiesnešiem bija gan skolēni, gan skolotājas - Gundega Ozoliņa un Inna Kokmane.

 ,, Es biju tiesnese stacijā „Ūdenslējējs”. Šajā “stacijā” bija jāpārlej ūdens no glāzītes uz glāzīti,  neskatoties, turot to virs galvas. Tieši šeit ļoti labi varēja redzēt kā sadarbojas klase,” stāsta 7.klases skolniece Diāna Blakunova. “Visvairāk man patika tas, ka gandrīz visi uzmanīgi klausījās noteikumus un ļoti labi visu izpildīja. Protams, bija arī skolēni, kuri uzvedās nepaklausīgi.”

“Stacijās” uzdevumi bija ļoti dažādi – bija gan jāskrien un aktīvi jādarbojas, gan jāpadomājas pirms uzsākt uzdevumu un, lai to izpildītu, jādarbojas lēnāk.

„Man vislabāk patika stacija „Lidojošais paklājs”. Darbojoties tajā varēja pārbaudīt klases sadarbību un saliedētību. Visiem klases skolēniem ar nūju palīdzību bija jāaiznes paklājs līdz noteiktai vietai un tādā pat veidā jāatnes tas atpakaļ. Olimpiskjā dienā visas aktivitātes bija interesantas, bija patīkami pavadīta diena,” atzīst  7. klases skolniece Līva Ieviņa.

Olimpiskā diena izvērsās ļoti labi, un “stacijā” “Žonglētājs” bija iespēja iegūt balvu - biļeti uz hokeju. Par labākajiem šajā stacijā un kuri ieguva biļetes, tika atzīti:  Lauris Tiltiņš, Raivis Driķis un Marks Svilpe. Tāpat biļetes uz hokeja spēli ieguva arī Ralfs, Aivis, Maksims, Mareks, Konstantīns, Juris, Andis, Kristaps un Ornests. Šāds atalgojums puišiem pienācās par iegūto pirmo vietu starp skolu futbola sacensībās.

Paldies tika teikts arī visaktīvākajai skolotājai - Veltai Bojārei, kura ne tikai no malas novēroja, kā darbojas klase, bet aktīvi iesaistījās visās Olimpiskās dienas “stacijās”.  

Dienas beigās, pateicībā par darbošanos Olimpiskajā dienā,  katra klase saņēma nelielu kūku un diplomus.

Latvijas olimpiskās komitejas mājaslapā publicētā informācija vēsta, ka šogad Olimpiskā diena tika organizēta 650 vietās visā Latvijā “kopā pulcējot vairāk kā 145 000 dalībniekus no 95 Latvijas novadiem un pilsētām”.

Diāna Cakule, 9. klases skolniece