Krustpils pamatskola skolēni ​iepazīst BD redakcijas darbu

Krustpils pamatskola skolēni ​iepazīst BD redakcijas darbu

Krustpils pamatskola skolēni ​iepazīst BD redakcijas darbu

5.Februāris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Šī gada 19. janvārī 8.a un 8.b klases skolēni kopā ar Žurnālistikas pulciņa vadītāju Justīni Iie devās uz laikraksta “Brīvā Daugava” redakciju. Ideja apmeklēt redakciju radās pulciņa vadītājai Justīnei, un skolēni to ar lielu prieku atbalstīja.

Uz redakciju devāmies pēc pirmās mācību stundas. Jau vien, pieejot pie redakcijas ēkas, radās liela interese par to, ko mēs uzzināsim, un kā viss notiks.

Ieejot ēkā mūs jauki sagaidīja laikraksta galvenais redaktors Jānis Apīnis, kurš ekskursijas sākumā mums pastāstīja par saviem pienākumiem avīzē. “Redaktors ir tas cilvēks, kurš nosaka to, kas tiks publicēts avīzē, kā arī plāno – kad un kādus rakstus likt. Es izlemju, kurus žurnālista rakstus publicēt vai nē, kā arī varu veikt tajos kādas korekcijas,” stāstīja J. Apīnis. “Mūsu laikrakstā strādā trīs žurnālistes, maketētāji, korektors (cilvēks, kurš labo kļūdas rakstos), fotogrāfs un cilvēki, kas atbild par sludinājumiem, reklāmām.”

Tika arī stāstīts par avīzes vēsturi – laikraksts “Brīvā Daugava” ir visvecākā no iznākošajām avīzēm, jo tiek izdota kopš 1940. gada augusta. J. Apīnis skaidroja: “Šī avīze ir kultūrvēsturiska bagātība, jo avīzē var atrast informāciju par gandrīz visiem svarīgākajiem notikumiem, kas norisinājušies pirms 50 gadiem.” Mums bija iespēja arī apskatīt avīzes no dažādiem gadiem. 2017. gada avīzēs mēs atradām vairākus rakstus arī par Krustpils pamatskolu.

Pēc tam mēs devāmies iepazīties ar korektora un maketētāju darbi. Bija ļoti interesanti apskatīt un paklausīties par to, kā avīze ar programmu palīdzību tiek salikta kopā un cik smags darbs ir cilvēkam, kas labo kļūdas rakstos.

 Tomēr ekskursijā visinteresantākais, pēc skolēnu domām, bija uzzināt vairāk par tipogrāfiju, un to kā avīze tapa daudzus gadus, pirms tika sāktas izmantotas mūsdienu tehnoloģijas.

‘‘Man ļoti patīk šādas ekskursijas, kurās patiešām ir interesanti. Mani interesē žurnālistika, taču viss, kas ar to ir saistīts – man ir jauns. Tieši tāpēc ar prieku dodos šādās ekskursijās un pilnveidoju savas zināšanas,” atzina pulciņa apmeklētāja Evelīna Garkalne. “Manuprāt, ekskursija izdevās un visiem bija interesanti uzzināt sīkāku par laikraksta “Brīvā Daugava” vēsturi un izzināt, kā top avīze – no raksta līdz lasītājam.”

Ekskursija bija lieliska iespēja mums uzzināt ko jaunu un papildināt savas zināšanas, kā arī labāk izprast, ko var, ko nevar rakstīt rakstos. Turpmāk vēlamies apmeklēt tipogrāfiju un uzzināt vēl daudz ko jaunu.

8.a klases skolniece Diāna Cakule