Krustpils pamatskolā novembra svētkus svin sporta jomā.

Krustpils pamatskolā novembra svētkus svin  sporta jomā.

Krustpils pamatskolā novembra svētkus svin sporta jomā.

17.Novembris, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

       Novembra mēnesis Latvijai ir ļoti svarīgs un nozīmīgs laiks, jo šajā laikā ir atdzimusi  Latvijas valsts, kura sīvās cīņās tika atbrīvota no iekarotāju karaspēka. 11 novembrī, Lāčplēša dienā, mēs katrs savās mājās iededzām svecīti, tādējādi atdodod godu varoņiem,  viņu piemiņai.   Kā arī lielākai daļai iedzīvotāju pie krūtīm tika piespraustas Latvijas karoga lentītes.  Kāds, kopā ar ģimeni,  devās izbraukumā vai pārgājienā uz  vēl neiepazītu Latvijas vietu, bet kāds iespējams devās nolikt ziedus pie kritušā kareivja kapa. Mēs katrs izdarām savas izvēles...Katru mirkli, katru dienu... Šogad svētkus svinot daudz klusāk, daudz ierobežotāk un vairāk pārdomās... Pārdomās par to, kas bija un par to, kas vēl tikai būs...

       Krustpils pamatskolā, sporta jomā, Latvijai nozīmīgos svētkus atzīmējam ar diviem pasākumiem - Spēka nedēļu un ierindas skati, kas nu jau kļuvusi par skolas tradīciju. To cenšamies saglabāt arī šajā laikā,  tikai nedaudz citādā formātā. Šoreiz spēka nedēļa norisinājās pa klasēm. Katrs skolēns- gan zēni, gan meitenes veica piecus spēka vingrinājumus individuāli. Vingrinājumus veicām sporta stundu laikā. Katram vingrinājumam rēķinājām klases vidējo rezultātu un kopvērtējumā 1.-3. klašu grupā. „Spēka klases” kausu izcīnīja 2. klase, bet 4.-6. klašu grupā „Spēka klases” nomināciju izcīnīja 6. klase. No katra ieguldītā skolēna snieguma bija atkarīgs klases kopējais rezultāts, kas cīņas sparu lika noturēt līdz pašām beigām. Galvenais ierindas skates mērķis bija vairot valsts svētku sajūtas, izjust lepnumu un piederību savai valstij, pievērst uzmanību stājai, ierindas mācības apguvei, pievērst uzmanību koncentrēšanās spējām un disciplinētībai. 2.-6. klasēs skolēni ierindas skatē demonstrēja ne tikai staltu stāju un kā izprot, un cik precīzi  izpilda klases komandiera dotās komandas, bet arī cik skanīgi prot nodziedāt dziesmu braši soļojot, cik saliedēti ir kopējam mērķim. Tā kā šajā gadā klases soļoja atsevišķi un nebija iespēja klātienē vērot citu klašu sniegumu, tad vietas netika izcīnītas. Šoreiz lielākā cīņa bija katram pašam ar sevi un klasei kopumā, demonstrējot pēc iespējas labāku sniegumu, jo sevi vērot no malas būs iespēja uzņemtajos video.

       Šīs sacensības noslēgušās, jāgaida jauni izaicinājumi: katram individuāli, vai klasei kopā!                                                                                         

Sporta skolotājas A.Ķiploka, I.Lapsa