Krustpils pamatskolā nosvinēta skolotāju diena

Krustpils pamatskolā nosvinēta skolotāju diena

Krustpils pamatskolā nosvinēta skolotāju diena

12.Oktobris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Skolotāji ir cilvēki, kuri mācību gada garumā ir ar mums, palīdz un  skolo mūs. Strādāt par skolotāju nav pats vieglākais darbs, ir jābūt stipram gribasspēkam un spējām pielāgoties ikkatram skolēnam. Tieši tāpēc  skolās ir īpaša diena - Skolotāju dienu. Šī ir diena, kad vecāko klašu skolēni ļauj atpūsties pedagogiem, un paši ieņem viņu vietas.

Krustpils pamatskolā skolotāju diena norisinājās 5.oktobrī. Šai dienai 9.klases skolēni gatavojās vairāk kā mēnesi, veidojot dekorācijas, apsveikumus skolotājiem un scenāriju pasākumam.

 Skolotājus jau no agra rīta, ienākot skolā, sagaidīja 9.klase, pasniedzot paštaisītu rotu ap kaklu, ar skolotāja vārdu un īpašību, kura viņam piemīt pēc skolēnu domām. Savukārt puiši ikkatru skolotāju pavadīja uz klasi, kur, pirms pasākuma, varēja iedzert siltu rīta tēju un pacienāties ar veselīgajiem āboliem. Skolotāju dienas pasākums norisinājās sporta zālē. To vadīja Ralfs Beinarovičš un Diāna Cakule. Katrs no skolotājiem bija kāds pasaku tēls, kuru zālē ieveda kādas klases skolēns.

Pasākuma laikā skolotājus uzmundrināja Krustpils pamatskolas ansamblis un folkloras kopa ‘’Krauķi’’, liekot skolotājiem izkustēties un uzdejot kopā. Ikdienā skolotāji skolēnus pavada ar skatieniem un labiem vārdiem, jokiem un uzmundrinājumiem.  Arī 9.klases skolēni vēlējās redzēt skolotāju smaidus, tāpēc tika izveidots video ar vienkāršiem un ikdienišķiem jautājumiem, taču atbildes vietā tika likti dziesmas vārdi, tādejādi veidojot ko neparastu un smieklīgu.

,,Visvairāk man patika iejusties skolotāja lomā, kaut vai to nevar salīdzināt ar darbu, ko skolotājs dara ikdienā. Patika gatavoties pasākumam, visvairāk patika gatavot video,’’ stāsta 9.klases skolēns Edmunds Ūdris un 5.oktobra matemātikas un krievu valodas skolotājs. ‘’Patika novērot skolotāju smaidus pasākumā, kā arī ļoti patika, ka klases, kurām pasniedzu bija paklausīgas un visu pildīja.’’

Katru gadu šajā dienā, skolotāji tiek cienāti ar torti, vai kliņģeri un turpinot tradīciju, arī šogad, vecāko klašu skolēni pasniedza skolotājiem Vecrīgas. Dāvanas gan tika pasniegta mazliet neierastāk - izpildot deju „Jautrie pavāri”. Pēc pasākuma, skolotāji devās vecāko klašu skolēnu noorganizētajā ekskursijā uz SIA “Sedumi”. Tur skolotājiem bija iespēja apskatīt ziedus, uzzināt kā tie tiek audzēti un kopti.

,,Man patika skolotāju diena, patika kā 9.klase novadīja šo pasākumu. Mums bija interesantas stundas, un šogad mēs nopietnāk visu skatījāmies, jo nākošgad mūs gaida tas pats. Man ne visai patika bioloģijas stunda, jo bija jāraksta pārbaudes darbs, taču kopumā viss cits bija ļoti labi,’’ atzīst 8.b klases skolniece Valērija Konstantinova.

,,Šogad bija viens no gadiem, kad iepriekš neko nezināju, viss tika turēts noslēpumā. Jautājot pašiem skolēniem, kas mūs sagaida- vai vadīsiet stundas, kā izklaidēsiet, informācija netika izpausta, tieši tāpēc arī bija interesantāk. Skolotāju dienas rīts sākās ar patīkamu sagaidīšanu skolā. Interesanta bija skolotāju ievešana zālē, mūs pavadīja dažādos pasaku tēlos tērpušies skolēni. Jautrs un smieklīgs bija devīto sagatavotais video sveiciens ar asprātīgiem jautājumiem un piemērotiem dziesmas vārdiem,’’ stāsta sporta skolotāja Aivita Ķiploka. „ Kā patīkamu pārsteigumu varu minēt arī interesanto ekskursiju uz SIA “Sedumi”. Sievietēm ziedi vienmēr sagādā prieku, tur to bija vairumā- krāšņi, skaisti un rūpīgi kopti. Sirsnīgs paldies jaunajiem, vienas dienas kolēģiem par cienastu visas dienas garumā, par pozitīvajām emocijām un lielisko atpūtu profesionālajos svētkos. ‘’

 

9.klases skolniece

Diāna Cakule