Konkurss “Es mīlu Latviju”

Konkurss “Es mīlu Latviju”

Konkurss “Es mīlu Latviju”

5.Decembris, 2019 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Piektdien, 22. novembrī, Krustpils pamatskolā joprojām turpinājās valsts svētku noskaņa, jo  notika erudīcijas konkurss “Es mīlu Latviju”. Pasākumu vadīja skolotājas Inna Kokmane, Guna Pusbarniece un Inga Ieviņa, bet tajā piedalījās 5. – 9. klašu  skolēni.

     Vispirms no katras klases tika izvēlēti septiņi dalībnieki, kas pēc izlozes principi iekļuva kādā grupā, tādējādi konkurss rosināja dažādu klašu skolēnus savstarpēji sadarboties. Kopā tika izveidotas septiņas grupas. Katras grupas dalībnieki izdomāja sev segvārdu, un spēle varēja sākties.

     Konkursa programmā bija daudzveidīgi testveida jautājumi – tie bija saistīti gan ar Latvijas vēsturi un dabu, valodniecību un tradīcijām, gan ar kultūras un sporta notikumiem un personībām. Kaut arī katras grupas dalībnieki uzmanīgi savstarpēji saskaņoja pareizo atbildi, zinošākā izrādījās grupa “RAKMEAR”, kuras nosaukums bija veidots no dalībnieku vārdu pirmajiem burtiem. To pārstāvēja 5. klases skolniece Rūta, 6.klases skolnieks Aleksandrs, 7. a klases skolnieks Kaspars, 7. b klases skolniece Megija, 8. a klases skolniece Annija, 8.b klases skolnieks Rolands un 9. klases skolniece Evelīna. Konkursa uzvarētāji tika apbalvoti.

     Pasākuma noslēgumā notika karaoke sadziedāšanās – tika dziedātas latviešu dziesmas. Šajā aktivitātē pulcējās nu jau katras klases skolēnu grupa, kā arī neliela grupa skolotāju. Nostājoties vienai grupai pretī otrai un izpildot dziesmas, radās neliels cīņas gars par to, kura grupa prasmīgāk spēj vienoties dziesmā. Tomēr šajā pasākuma daļā netika noteikti uzvarētāji. Drīzāk te nu jau katram bija iespēja izjust gan kopību, gan savu klātbūtni skolas notikumā. Noslēdzoties pasākumam “Es mīlu Latviju” ikviens bija gandarīts par labi pavadīto laiku!