Karjerizglītības nedēļa Krustpils pamatskolā

Karjerizglītības nedēļa Krustpils pamatskolā

Karjerizglītības nedēļa Krustpils pamatskolā

25.Februāris, 2024 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

      No 19.-23.februārim Krustpils pamatskolā norisinājās Karjerizglītības jautājumiem veltīta nedēļa.

     20.februārī pie 6.-9.klašu skolēniem viesojās VUGD inspektors K.Millers, kurš skolēnus iepazīstināja ar jaunizveidoto lietotni 112.lv. Kā tā darbojas dažādās ierīcēs, kādas ir tās izmantošanas iespējas nonākot ekstremālas situācijās. Iepazīstināja ar VUGD inspektora, ugunsdzēsēju, dispečeru darba pienākumiem.

       22. un 23.februārī 5.-9.klašu skolēniem notika konkurss “Profesiju eksperts”. Katra komanda izvēlējās profesiju, kurai atbilstoši veidoja komandas noformējumu un pasākumā parējos iepazīstināja ar savu izvēlēto profesiju. Pasākuma laikā komandas piedalījās Mēmajā šovā un minēja profesijas, salika Profesiju loto, kur bija jāatrod profesijas nosaukumam atbilstošs attēls un jānosaka vide, kurā profesijas pārstāvji strādā. Kā arī veidoja reklāmu kādai no profesijām.

       Arī komandu līdzjutēji aktīvi piedalījās, meklējot profesiju nosaukumus burtu mīklā. Atbildot uz jautājumiem par karjerizglītību un ar saviem nopelnītajiem punktiem papildināja klases komandas iegūtos punktus .

         Labākie “Profesiju eksperti” 5.-7.klašu grupā bija 7.klase, 8.-9.klašu grupā 8.a klase.

        23.februārī pie  skolēniem viesojās Krustpils pamatskolas absolventi, kuri iepazīstināja ar savam profesijām.

         1.-4.klašu skolēni iepazina zemessarga, kareivja, konditora, medmāsas, radiologa profesijas.

        ZS 56.Kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri-štāba virsseržants Jānis Gavars un Kaprālis Anrijs Babris izstāstīja kā kļūt par zemessargu, ko dara zemessargi. Iepazīstināja ar kareivja profesiju, ekipējumu. Ka arī informēja kā kļūt par jaunsargu.

       Konditore Evelīna Rudzīte izstāstīja kur apguvusi savu profesiju, ka izlēmusi kļūt par konditori. Minēja, kādas rakstura īpašības ir svarīgas šīs profesijas pārstāvim.  Skolēni vēlējās uzzināt kāda ir  pati lielākā uzceptā kūka. Tā izradījās pašas dzimšanas dienas kūka. Uzsvēra, ka svarīgi ir būt radošam, pacietīgam, respektēt klientu vēlmes. Protams, neizpalika arī Evelīnas gatavoto virtulīšu degustācija.

      Fotogrāfs Kaspars Siliņš ar savu profesiju iepazīstināja 8.-9.klašu skolēnus. Izstāstīja ka nonācis pie šīs profesijas, kā pakāpeniski veidojis pats savu uzņēmumu. Kā sevi nepārtraukti pilnveido, lai fotogrāfa prasmes uzlabotos, kādi ir šīs profesijas plusi un mīnusi. Iepazīstināja skolēnus ar fotografēšanas tehniku, kuru izmanto.

         Skolas medmāsa I.Žurila 1.-2.klases skolēnus iepazīstināja ar medmāsas darba pienākumiem un radiologa profesiju.

G.Pusbarniece, direktora vietniece