Krustpils pamatskola 6. klase iepazīst elektroenerģijas ražošanas procesu un gatavo kviešu mīklas bulciņas

Krustpils pamatskola 6. klase iepazīst elektroenerģijas ražošanas procesu un gatavo kviešu mīklas bulciņas

Krustpils pamatskola 6. klase iepazīst elektroenerģijas ražošanas procesu un gatavo kviešu mīklas bulciņas

11.Oktobris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

 

Kā jau katru gadu, arī šajā mācību gadā skolēniem ir iespēja doties rudens mācību ekskursijā. Tā kā ekskursija notiek mācību laikā, tad  tās laikā noteikti jāiekļauj kāds izzinošs apmeklējums, kur skolēni gūtu jaunas zināšanas, prasmes vai jaunu pieredzi.

          6.klases skolēnu pirmā apskates vieta bija Ķeguma HES.  Šajā vietā  uzzinājām par elektrības ražošanas procesu. Gids sava stāstījuma laikā uzdeva dažādus jautājumus, lika rēķināt un domāt līdzi. Patīkami , ka zēni zināja daudzas atbildes, jo kā izrādījās, tehniskās lietas puišiem  ir labāk saprotamas. Enerģētikas muzejā mēs apskatījām dažādus  elektriskās sadzīves  priekšmetus un ierīces, kā arī atsaucām atmiņā vairākus vēstures faktus.

Lai mazliet izkustētos, piestājām vienā no Ķeguma aktīvās atpūtas vietām Daugavas krastā, kur skolēni izmēģināja dažādus āra trenažierus un uzkāpa nelielā mākslīgās kāpšanas sienā. 

Nākošā apmeklējuma vieta bija „Zelmas Maiznīca”. Šeit saimnieces mūs sagaidīja ar sagatavotu maizes  mīklu un izkurinātu krāsni. Visi ar lielu aizrautību ķērās klāt  ūdens kliņģeru pagatavošanai. Kliņģerus vajadzēja apvārīt un tikai tad cept. Tāpat bērni, audzinātāja un šoferītis pagatavoja kviešu mīklas  bulciņas, ko katrs dekorēja ar sevis izvēlētām piedevām. Telpa jauki smaržoja pēc tikko ceptām bulciņām. Pēc darba bulciņas varēja nobaudīt kopā ar zāļu tēju. Pašu rokām izveidotam kliņģerim ir cita vērtība. Katrs kādu no savām izceptajām bulciņām  rūpīgi iesaiņoja maisiņā , lai aizvestu vecākiem, brālim vai māsai. Iespējams, kāds no mums turpmāk būs čakls palīgs mammai, kad mājās tiks ceptas bulciņas.

Vēl šajā vietā bija iespēja uzcelt palielu koka māju, salikt puzli, vai pabraukt ar karuseli. Tā nav ekskursija, ja nav pārtikas veikala apmeklējums,  arī to mēs apmeklējām.

     Lielākais ieguvums no ekskursijas ir tas, ka Ķeguma HES-ā  dzirdētā informācija palīdzēja labāk izprast elektrības ražošanas procesu, jo elektrību  savā dzīvē izmanto ikviens cilvēks. Praktiskā darbošanās maiznīcā ļāva saprast, ka garšīgu maizīti izcept var ikviens. Un skaistie, rudenīgi nokrāsojušies  koki, ko vērojām  brauciena laikā, kārtējo reizi apliecināja, ka Latvija mums ir visskaistākā. Paldies skolas direktorei par transporta nodrošināšanu un šoferītim par nokļūšanu mūsu izvēlētajos galamērķos.

6. klase ar audzinātāju Aivitu Ķiploku