Izglītojošs koncerts Krustpils pamatskolā

Izglītojošs koncerts Krustpils pamatskolā

Izglītojošs koncerts Krustpils pamatskolā

13.Decembris, 2019 Guna Pusbarniece Jaunumi

     Trešdien, 11.decembrī, Krustpils pamatskolā uzstājās vokālais ansamblis “Universum” programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros ar koncertlekciju "Latvijas gadsimts".  Tieši 5. – 9.klašu skolēniem bija iespēja dzirdēt izglītojošu, muzikālu programmu.

      Pasākuma gaitā ansambļa vokālisti atraktīvi stāstīja par vairākiem nozīmīgiem latviešu komponistiem: Jāni Cimzi, Baumaņu Kārli, Jāzepu Vītolu, Emīlu Dārziņu, Arvīdu Žilinski, Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu, Zigmāru Liepiņu. Par komponistiem mākslinieki uzdeva arī pāris jautājumus skolēniem. Katrs pirmais pareizās atbildes sniedzējs tika apbalvots ar nelielu našķi. Stāstu par komponistiem mākslinieki atklāja caur iepriekš sagatavotu prezentāciju. Pēc tam viņi uzstājās, izpildot a capella vai sintezatora pavadījumā dažādas latviešu komponistu radītas dziesmas – “Rīga dimd”, “Melanholisko valsi”, “Zilo putniņu”, “Labvakar, Latvija!” un “Atgriešanos”.

     Gaišās noskaņās koncertu ansamblis noslēdza ar dziesmu “Krustpils dimd”. Gan skolēniem, gan skolotājiem koncerts patika.

     5. klases skolēnu pārdomas pēc koncerta:

“Koncertā es uzzināju daudz ko jaunu. Nebiju līdz šim dzirdējusi izpildījumu dziesmai “Melanholiskais valsis”.”

“Koncerts bija ļoti aizraujošs. Mūziķi dziedāja ideāli, skanīgi. Viņi stāstīja par komponistiem. Tas bija ļoti interesanti.”

“Ansamblis “Universum” ļoti labi dziedāja. Paldies viņiem par jauko dienu!”

“Koncertā bija ļoti patīkami klausīties dziesmas. Izpildītāji centās mums parādīt, kā dziedāja senos laikos.”

“Man bija interesanti un jautri. Es sapratu visu, ko stāstīja, un dziedāju dziesmas pie sevis. Koncerts bija pamācošs. Es sapratu, ka sākumā Latvijas himnā tika mainīts viens vārds – no “Dievs, svētī Baltiju!” un “Dievs, svētī Latviju!”.

“Koncertā bija jauka mūzika. Muzikāli man viss patika.”

“Koncertā man bija labas un aizraujošas sajūtas. Kopumā dziesmas bija gan skaļas, gan klusas. Man īpaši sāka patikt viena dziesma. Tā bija skaļa.”

“Koncerts bija ļoti skanīgs. Dziedātājiem bija izdoma dziesmā “Rīga dimd” Rīgas vietā ielikt vārdu “Krustpils”. Radās dziesma “Krustpils dimd”.

“Koncerts bija ļoti aizraujošs un skaļš. Man visvairāk patika tas brīdis, kad viens no ansambļa dziedātājiem sāka spēlēt uz sintezatora. Tad mūzika palika arvien skaļāka un skaļāka.”

“Mūzikas koncerts bija ļoti skanīgs. Es uzzināju daudzus dziesmu autorus.”

“Šis koncerts bija ļoti interesants un skanīgs. Koncertā es uzzināju daudz jauna par komponistiem. Vēl mani iepriecināja tas, ka dziesma “Rīga dimd” tika pārveidota par dziesmu “Krustpils dimd”.

“Man patika koncerts, jo tajā bija skanīgas dziesmas.”

“Koncerts bija skanīgs un aizraujošs. Kad vokālā grupa “Universum” dziedāja, man bija priekpilnas izjūtas.”

“Koncertā grupa “Universum” nodziedāja burvīgi. Pēc viņu stāsta par komponistiem mēs uzzinājām tik daudz. Pēc viņu dziesmām visi aplaudēja ļoti skaļi.”

“Man ļoti patika koncerts, jo vokālā grupa bija aizraujoša un viņu dziesmu izpildījums – skanīgs. Man šķita, ka esmu viņus jau kaut kur redzējusi. Tūliņ pēc koncerta vēlējos iet pie viņiem un kopā tikt nobildēta uz skatuves.”

“Man patika koncerts, tajā es uzzināju tik daudz. Pasākums bija jaudīgs un interesants.”

Rakstu sagatavoja Sintija Dundure, 7.b klases skolniece