Iepazīstam profesiju - optometrists

Iepazīstam profesiju - optometrists

Iepazīstam profesiju - optometrists

6.Februāris, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

22.janvārī Krustpils pamatskolā viesojās Līga Prēriksone un Grinete Kancāne ,kuras ieradās no Rīgas ,Stopiņu novada. Viņas pastāstīja par savu profesiju-optometristu.

Bija iespēja uzzināt ,kurā mācību iestādē ir jāmācās ,ja nākotnē vēlas izvēlēties šo profesiju un uzklausīt dažus padomus no L.Prēriksones un G.Kancānes. Kā arī uz skolu bija  atvesti aparāti ar ,kuru palīdzību varēja pārbaudīt redzi.

Skolēni uzzināja arī par to ,kā acis uztver gaismu un dažādus objektus ,kurus sastopam ikdienā. Pastāstīja arī interesantu stāstu ,kā tika izgudrotas brilles un kā tās mainījās gadu laikā.

 Viņas nerunāja tikai par optometrista profesiju, viņas stāstīja vispār par visām profesijām un kā izvēlēties vajadzīgo . G. Kancāne par optometristu strādā jau kopš 1998.gada ,bet medicīnā kopš 1988.gada.  Savukārt L. Prēriksone pirms tam strādāja poliklīnikā, apmēram 25 gadus. Viņu pieredze skolēniem likās pārsteidzoša. Viņu mērķis, ierodoties Krustpils pamatskolā,  bija ,lai skolēni vairāk uzzina par viņu profesiju un padomātu par ko viņi vēlas kļūt, kā arī,  lai aizdomātos saistīt savu darbu ar medicīnu ,kura var noderēt pašiem.

9. klases sksolniece A. Degterjova