I semestra noslēgums klašu kolektīvos.

I semestra noslēgums klašu kolektīvos.

I semestra noslēgums klašu kolektīvos.

27.Decembris, 2021 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

   Gada visskaistākajā laikā, kad zemi klāj balts, pūkains sniedziņš un gaisā virmo piparkūku un Ziemassvētku smaržas, skolēniem noslēdzas nopietns mācību posms. Neskatoties uz sarežģīto mācību semestri, svētku prieks skolēnos un skolotājos nebija zudis un katra klase pēdējā mācību dienā, 21.decembrī, pulcējās, lai kopīgi atskatītos uz paveikto.

    8. a klase savu klases vakaru nolēma pavadīt netradicionālā formā. Kaut gan šī diena bija diezgan auksta un dzestra,  viņi devās pārgājienā uz Jēkabpils pilsētas Kena parku un Vecpilsētas laukumu, līdzi ņemot termosus ar siltu dzērienu un piparkūkas. Pats svarīgākais, kas šajā dienā tika iegūts- kopā pavadīts laiks, uzturēšanās svaigā gaisā, kā arī tuvojošos svētku noskaņa.

    9.a.klase uz pēdējo mācību dienu pulcējās  savā klasē. Dienu sāka ar “savas darba algas“ saņemšanu  liecības veidā. Katrs skolēns saņēma saldu dāvaniņu sev un vecākiem no audzinātājas, arī skolotāja tika pie dāvanām. Pēc oficiālās daļas tika baudīts vecāku sarūpētais cienasts. Tā kā katrs bija sagatavojis vienu aktivitāti, bija interesanti, daudz darāmā un dažādas spēles, tajā skaitā arī paslēpes. Noslēgumā visi izveidoja draudzības apli, saņēma daudz labu novēlējumu gada nogalei un apņēmās ar jaunu sparu tikties jaunajā gadā.

    Ierušinājušies starp spilveniem ar rūķu cepurēm galvās un smaidiem sejās Ziemassvētkus svinēja 2.klases bērni. Skolēni lasīja stāstu par Ziemassvētku vecīti, deklamēja dzejoļus, dziedāja dziesmas, dejoja, rakstīja visu, ko vēlas sagaidīt no jaunā gada. Skolēni ar prieku saņēma Ziemassvētku vecīša zem eglītes paslēptās  dāvanas, cienājās, sagaidīja ciemos direktori ar labiem vārdiem un uzslavām, kā arī saņēma liecības. 

    9.b klasei svētku diena pagāja pacilātā atmosfērā. Skolēni uzdāvināja cits citam sagatavotas dāvanas, spēlēja spēles, dziedāja karaoke un , bez šaubām, saņēma arī liecības.

 

    3. klase ietērpa piparkūku vīriņus krāšņā glazūrā un mācījās gatavot un iesaiņot sev Ziemassvētku dāvanas. Bērni ar sajūsmu veidoja “Maģisko ziemeļbriežu ēdienu”, ieliekot tajā savas labās domas un vēlējumus. Klases vakara otrajā daļā rakstīja vēstules Ziemassvētku vecītim Rūķupē, izsakot ne tikai savas vēlmes, bet arī izvērtējot gada izdošanās un lielākos panākumus. Protams, neiztika arī bez svētku galda, spēlēm un rotaļām. Bērni ar lielu aizrautību izspēlēja Ziemassvētku viktorīnu, atklājot draudzīgo sāncensības garšu. Skolēniem tika izsniegtas liecības un tika apbalvotu bērni par labām un izcilām sekmēm mācībās.

     4.klase iestudēja ludziņu "Visskaistākā Ziemassvētku eglīte", kuru nofilmēja un kā pārsteigumu nosūtīja saviem vecākiem. Notika arī Ziemassvētku loterija un, protams, neizpalika arī jautras spēles.

     6. b klases skolēni semestra pēdējo mācību dienu svinēja savā klasē. Katrs bija sarūpējis mazu cienastiņu un sagatavojis kādu interesantu spēli vai uzdevumu. Rakstāmrīku iemest glāzītē no attiecīgā attāluma nemaz nebija tik viegli… Lielu prieku skolēniem sagādāja sarūpēto dāvanu loterija. Vēlot viens otram siltus un gaišus sveicienus svētkos, skolēni atvadījās, lai tiktos atkal  2022. gadā.

     Kā jau zinām, svētki paskrien nematot, bet vispatiesākās svētku sajūtas mēs izdzīvojam, tos gaidot un tiem gatavojoties. Tieši tā darīja mazie pirmās klases rūķīši. Jau mācību procesa laikā tika gatavoti apsveikumi, integrējot visus mācību priekšmetus.  Arī klasi rūķīši rotāja paši. Kulminācija svētku gaidīšanai bija piparkūku cepšana, kad smaržoja visa skola, radot patieso svētku sajūtu un garšu.

    1. klase Ziemassvētkus nosvinēja kopā ar atraktīvo Rūķi. Aizsūtīja nebūtībā visus savus “niķus- stiķus”  un “kala” laimīti Jaunajam gadam. Neiztika bez jautrām dziesmām, rotaļām un spēlēm. Visi pirmklasnieki bija mazie rūķīši. Katrs bija sagatavojis priekšnesumu, ko prezentēja pie eglītes, iepriecinot gan lielo Rūķi, gan klases biedrus.

    7.klases skolēni ar savām aktīvajām klases skolotājām Sanitu un Ilzi devās uz kempingu pie Baļotes ezera, lai ziemīgi atraktīvi pavadītu klases kopā būšanu.

       Aktīvi izklaidējošu klases eglīti organizēja 8.b klase. Telpā, ko rotāja Emīla Rudzīša ģimenes sarūpētā un skolēnu kopīgi izdekorētā eglīte, notika svētku galda klāšana un cienāšanās, draudzīgas sarunas un  interaktīvas spēles, bet sporta zālē- sportiskas un aktīvas spēles, kam nepieciešams plašums.

   Svētku sajūtu 6.a klasē radīja ne tikai atbilstošs svētku noformējums, bet arī noskaņojums. Kopīgiem spēkiem tika rotāta klase- daudzkrāsains krāsu izgaismojums, atbilstošs galda noformējums ar baltām eņģeļu figūriņām. Ziemassvētku noskaņu palīdzēja uzburt arī kopīga sadziedāšanās, Danielas un Endžijas muzikālie sniegumi- flautas un akordeona spēle.. Atelpas brīžus aizpildīja  pozitīvas sarunas- stāstījumi par Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām ģimenē, gardumu baudīšanu pie kopīgi uzklātā svētku galda. Pozitīvā gaisotne, vēlme darboties kopā kā klasei skolēnus iesaistīja kopīgā dejā. Vēlāk skolēni ar interesi centās atrast atbildes uz visiem krustvārdu mīklas “6.a klases raibā skolas dzīve” jautājumiem, lai atsauktu atmiņā senākus un ne tik senus  notikumus. Visi skolēni ar šo uzdevumu tika galā veiksmīgi un viņus nenobiedēja arī nākamā aktivitāte- augstākā torņa  būvēšana no papīra.

   Atvadoties, skolēni tika pacienāti ar Dievmaizītes gabaliņu, kas simbolizēja veselības vēlējumu katram skaistajos Kristus dzimšanas svētkos. Ziemassvētki mums māca būt iecietīgākiem, iejūtīgākiem, ģimeniskākiem un līdzjūtīgākiem citam pret citu.