Glezniecība tradicionāli un netradicionāli

Glezniecība tradicionāli un netradicionāli

Glezniecība tradicionāli un netradicionāli

26.Maijs, 2021 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     29.aprīlī Krustpils pamatskolas 1.-4.klašu skolēniem, projekta Skolas soma ietvaros, bija iespēja apmeklēt gleznotājas Aijas Princes un Daigas Kaufmanes Mākslas studijas nodarbību “Glezniecība tradicionāli un netradicionāli” .

     1.-4. klašu skolēni iepazina tradicionālas un netradicionālas glezniecības tehnikas un paši aktīvi līdzdarbojās, eksperimentēja un tādējādi guva iemaņas saskatīt  atšķirības strādājot ar krāsām, smiltīm un citiem dabas materiāliem. Vienlaikus skolēni iepazinās ar  Latvijas mākslinieku-  A.Baušķenieka, M. Rotko, V.Purvīša, J.Rozentāla u.c. - pielietotajām dažādajām glezniecības tehnikām viņu darbos. Nodarbības noslēgumā tika  veidota tās laikā tapušo darbu izstāde, mudinot bērnus ieraudzīt katra gleznojuma unikalitāti. Katrs mazais mākslinieks saņēma darbu  piemiņai no nodarbības.

    3.klases skolēni bija ļoti priecīgi par iespēju kopīgi darboties, jo šajā ārkārtas situācijā to vērtēja kā īpašu veiksmi. Katrs bija aicināts darboties, fantazēt, izvēloties kādu tēlu, kas varētu veidoties no visu kopīgā darba.

     Skolēniem patika darboties ar krāsotajām smiltīm. Aizraujoši bija atbildēt uz nodarbības vadītājas jautājumiem, kur par katru pareizu atbildi varēja saņemt balviņas- uzlīmes.

     4.klases skolēni arī atzīmēja, ka patika darbošanās ar smiltīm, iespēja pašiem veidot zīmējumu, radīt kopīgās smilšu gleznas uz segas. Daži skolēni atzīmēja, ka jauku noskaņu radīja lektores mierīgā un klusā balss. Daudzi skolēni pirmo reizi darbojās šādā tehnikā, izmantojot krāsotās smiltis, un atzīmēja, ka šādu nodarbību labprāt apmeklētu vēlreiz.

Projekta Skolas soma koordinatore G.Pusbarniece