Dzīvei gatavs!

Dzīvei gatavs!

Dzīvei gatavs!

31.Maijs, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

   Mācību gada noslēgumā Krustpils pamatskolā, skolu programmas “Dzīvei gatavs” ietvaros, norisinājās divas vieslekcijas, kuru laikā 6.klases skolēni apguva pamat prasmes elektrodrošībā un ieguva pamat zināšanas veselīgu, garšīgu maltīšu gatavošanā.

  Pirmajā lekcijā pie skolēniem viesojās pārstāve no uzņēmuma “Sadales tīkls”, kas jauniešiem stāstīja par elektrodrošību. Tika demonstrēta filma pēc kuras skolēniem vajadzēja secināt, ko no filmā redzētā vēl nav zinājuši. Tāpat skolēni pildīja darba lapas, kurās bija gan jāizsaka savs viedoklis, gan, skatoties pēc fotogrāfijām, jāuzraksta pareiza rīcība utt. Tika arī diskutēts par eletronegadījumiem un to novēršanu.

  Savukārt otrajā lekcijā skolā viesojās Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis, kurš vadīja nodarbību “Gatavo veselīgi un ar prieku”. Skolēni iejutās šefpavāru lomā, gatavojot veselīgus svaigos salātus, bet saldajā – saldējumu ar bezē un augļiem.

   Paralēli ēdiena gatavošanai N. Baranovskis skolēniem stāstīja kā izvēlēties veselīgus produktus un uzsvēra, ka nevajag baidīties izmēģināt jaunus ēdienus. “Veselīgs ir garšīgs un garšīgs ir veselīgs,” sacīja N. Baranovskis, “Galvenais ir nebaidīties pamēģināt un nogaršot, lai tiešām zinātu vai tas ir tas, kas jums negaršos.”

    Informācijai, no skolu programmas “Dzīvei gatavs” mājaslapas: “Skolu programma “Dzīvei gatavs” ir atbalsts skolotājiem un palīgs skolēniem dažādu mācību priekšmetu apguvē, lai gūtu izpratni par skolā apgūstamo zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē.

   Dažādu nozaru uzņēmumu un iestāžu eksperti vieslekcijā vai uzņēmuma/iestādes apmeklējuma ekskursijas ietvaros sniegs priekšstatu, kā viņa jomas profesijās un situācijās tiek izmantotas skolā apgūstamās zināšanas.”