Citādais Žetonu vakars

Citādais Žetonu vakars

Citādais Žetonu vakars

28.Marts, 2022 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Viena no skaistākajām skolas tradīcijām ir Žetonu vakars. Pēdējos pāris gados pasaulē un valstī esošās situācijas dēļ šis pasākums nenotika, jo izveidot izrādi – tas ir liels izaicinājums, kad notiek attālinātās mācības un ir aizliegums pulcēties.

       Šogad tradīcija ieguva jaunu veidolu. Tapa nevis izrāde, bet filma “Nevienam ne vārda.”

     Saprotot to, ka mācību gads varētu būt neziņas pilns un skolēnu slimošana varētu būt viens no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ ne visi piedalītos mēģinājumos, nolēmām– taisām filmu. Bija diezgan sarežģīti izdomāt tēmu. Tika meklētas dažādas scenārija idejas, tomēr praktiski nekas no tā nebija pielāgojams. Iestudēt literāru darbu- liels izaicinājums, nepieciešams ilgs sagatavošanās process. Vienā brīdī uzmanību piesaistīja skolas atmiņu grāmata, kas tika izdota uz skolas 150 gadu jubileju.

      Devīto klašu skolēni, pētot skolas vēstures līkločus, atrada vairākas interesantas un īpašas lietas, ko būtu iespējams integrēt un par ko būtu jēga runāt. Vienojāmies– filmā jāstāsta par skolas vēsturi un ikdienu. Viens no pirmajiem skolas skolotājiem Dmitrijs Gerbačevskis kļuva par filmas varoni.  

    Scenārija izstrāde, dialogu rakstīšana aizņēma aptuveni divus mēnešus, jo pielāgot iegūto materiālu, izplānot sižetu un izvēlēties lokācijas bija pamatīgs darbs.

      Filmas materiāls tika nofilmēts piecu mēnešu laikā.

     “Nevienam ne vārda” ir aptuveni tikpat ilga kā viena mācību stunda, lai gan nofilmētā materiāla pietiktu daudz garākai filmai. Interesanti, ka skolēni filmējās tikai savās ainās, nemaz nenojaušot par to, kāds būs rezultāts.

     Devītajai klasei ļoti interesēja strādāt ar video apstrādes programmu, montēt video daļas, meklēt mūziku, veidot subtitrus un  skaņu rindu, kas bija pēdējais posms filmas tapšanā.

     Svinīgajā pasākumā abas devītās klases prezentēja sevi un kavējās atmiņās par dažādiem piedzīvojumiem. Skola visiem devīto klašu skolēniem kā piemiņas zīmes dāvināja koka emblēmas ar skolas simboliku, savukārt tie, kas bija filmā galvenajās lomās (Megija Romanovska, Marks Svilpe, Sintija Dundure, Kitija Grausa, Kristīne Marcinkeviča, Simona Aņisimova, Patrīcija Paramonova, Ieva Estere Maševska un Alīna Tiškoveca), ieguva savu pirmo koka “Oskaru”.

      Citādais pasākums noteikti paliks atmiņā skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem, turklāt tas ir atvēris jaunu lappusi skolas tradīciju vēsturē.

 

                                                                               9.b klases audzinātāja Inna Kokmane