Atraktīva nodarbība "Mūsu Latvijas noslēpumi"

Atraktīva nodarbība

Atraktīva nodarbība "Mūsu Latvijas noslēpumi"

8.Maijs, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Maija sākumā Krustpils pamatskolā viesojās biedrības “Cita Rīga” pārstāve Inese Grandāne, kas 1.-4. klašu skolēniem palīdzēja tuvāk iepazīt Latvijas valsti un Latvijas valsts simbolus.

               Pirmās klases skolnieki Latvijas simbolus iepazina caur atraktīvu nodarbību, kurā tika liktas puzles ar Latvijas simboliem, kuri pēc tam bija pašiem jāpaskaidro. Tāpat, strādājot grupās, tika izlozēti Latvijas novadu ģerboņi un vērojot attēlus vajadzēja izskaidrot, kas pēc skolēnu domam raksturo tieši viņu izlozēto novadu.  Par aktīvu darbošanos nodarbībā klasei tika uzdāvināta viena no puzlēm.

               Savukārt 2.-4. klašu skolēni piedalījās mazliet savādākā nodarbībā – “Mūsu Latvijas noslēpumi”, kur skolēniem bija iespēja darboties ar Latvijas lielformāta karti un pārbaudīt savas zināšanas ne tikai ģeogrāfijā, bet arī dažādu faktu par Latviju zināšanā. Piemēram, kur cilvēki Latvijā brauc pēc smukuma vai kurā pilsētā vienreiz gadā “lido” zivis.

               Nodarbības norisinājās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, kas ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.