Atminoties Barikāžu dienu

Atminoties Barikāžu dienu

Atminoties Barikāžu dienu

14.Februāris, 2018 Jaunumi Komentāri

Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990.gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1991.gada 13. līdz 27. janvārim. Arī šogad, 23.janvārī, Krustpils pamatskolā, atminoties vēsturiskos notikumus, norisinājās Barikāžu dienai veltīts pasākums.

Visi skolēni - gan mazi, gan lieli - kopā ar skolotājiem sestās stundas laikā devās skolas pagalmā pie zaļās  klases, lai kopīgi klausītos atmiņās  par barikādēm, ēstu pīrādziņus, dzertu tēju, iedegtu ugunskuru  un dziedātu dziesmas. Vēstures skolotājs Ēriks Spuriņš ir viens  no tiem, kurš ir piedalījies barikādēs, dalījās savās atmiņas: ,,Šajā datumā, pirms 28 gadiem notika viens no visvēsturiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē, es personīgi piedalījos barikādēs, jo tajā laikā dienēju Latvijas  armijā par ugunsdzēsēju.  Mūs no Jēkabpils sūtīja uz Rīgu, lai piedalītos pasākumos,  ja gadījumā notiktu liela nelaime, mums vajadzētu reaģēt, glābt cilvēkus. Tieši šo laiku es atceros ar ļoti lielu satraukumu, jo  es biju vēl jauns puika - 20 gadi. Mēs braucām uz turieni bez ieročiem, un  tad pirmo reizi es sapratu, ka Latvijai jābūt neatkarīgai. Tur bija ļoti daudz cilvēku ar Latvijas karogiem, tur bija ne tikai latvieši, bet arī  ārzemnieki, krievu tautības cilvēki, visi, kas dzīvoja Latvijā, atbalstīja mūsu neatkarību. Pateicoties šiem cilvēkiem, mēs šodien dzīvojam brīvā valstī.” Pēc skolotāja uzrunas visi ar klusuma brīdi pieminēja barikādēs kritušos cilvēkus.  Savukārt, vecāko klašu skolēni – viens pārstāvis no klases, 5.-9. klašu kora dziesmu pavadījumā,   iededza simbolisko barikāžu ugunskuru.

Vēlāk  visi skolēni un skolas darbinieki cienājās ar ķimeņu tēju un siltiem pīrādziņiem.  Pēc šī atceres brīža visi devās atpakaļ savos ikdienas darbos, atminoties, ka vairākus gadus atpakaļ šī diena nebija tik klusa...

8.a klases skolniece Evelīna Garkalne

 

Nelielam ieskatam par pasākuma norisi aicinām noskatīties 8.klases skolēna - Ralfa Beinaroviča, veidoto video.