Apmeklējām metāla mākslas galeriju Nester Custom Preiļos

Apmeklējām metāla mākslas galeriju Nester Custom  Preiļos

Apmeklējām metāla mākslas galeriju Nester Custom Preiļos

11.Maijs, 2024 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Vairākas Krustpils pamatskolas skolēnu grupas, izmantojot kultūrizglītības programmas “Skolas soma” piedāvāto iespēju,  devās uz Preiļiem apskatīt metāla mākslas galeriju Nester Custom. Visas idejas mākslai ir ņemtas no dzīves, pārdzīvojot dažādas emocijas, situācijas, momentus, kurus jaunais mākslinieks ir iemūžinājis interesantos metālmākslas objektos. Galerijā var apskatīt daudz skulptūru, katrai no tām ir savs stāsts. Tās veidotas no motocikla detaļām. Galerijā var redzēt Aleksandra Nesterjuka pirmo pašbūvēto personalizēto motociklu, kā arī viņa komandas restaurētos motociklus.

      Meistarklasē īpašnieks parādīja bērniem kā var aprēķināt daudzumu izdomātajai krāsu gammai un kā to var iepildīt flakoniņā, kuru pēc tam izmantoja aerogrāfa trafareta izgatavošanā.

     Galeriju sargā metāla rotveilers jo Aleksandram bērnībā bija šīs sugas suns, kurš viņam palīdzēja aizlavīties uz skolas diskotēkām.

    Paldies galerijas īpašniekiem par izveidoto galeriju, kuras apmeklējums ir aizraujošs piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem.

        Metāla mākslas galeriju Nester Custom apmeklēja 3.a, 4.a, 6.a, 6.b, 8.b klase.

Skolēnu atziņas un iespaidi par galerijas apmeklējumu:

Ekskursija bija ļoti jautra, jo mēs bieži nedodamies ekskursijās. Man patika moto muzejā. Bija interesanti redzēt, ko var uztaisīt no metāla. Patika aerogrāfijas meistarklase. ( Melanī Māršalka).

Man patika zīmēt ar krāsubaloniņiem meistarklasē. Es gribētu vēlreiz atkārtot šo dienu ( Lelde Mivreniece).

Bija interesanta sagadīšanās, mākslinieks Aleksandrs Nestjeruks ir manas mammas brālēns. Man patika visi eksponāti, bet noslēguma nodarbība  bija vissuperīgākā-aerogrāfijas meistarklase. Pateicoties meistara brīnišķīgajam skaidrojumam, visiem izdevās pagatavot  plāksnītes ar izvēlēto tekstu vai logo (Agata Astrahanceva).

Es gribētu, lai tādas ekskursijas būtu vairāk. Bija interesanti un jautri (Samanta Āriņa).

Moto muzejs bija ļoti interesants ar ļoti skaistām un interesantām figūrām. Ļoti patika aerogrāfija (Elizabete Bogdanova).

Patika, ka uz auto un motociklu detaļu bāzes var izgatavot brīnumainas skulptūras. Neparasts, mūsdienīgs mākslas veids. Laba fantāzija, ideāls roku darbs. Interesants stāstījums. Darbošanās meistarklasē, iegūstot pamatprasmes vanilaerogrāfijas tehnikā. Sirsnīgais un atraktīvais meistars Aleksandrs Nesterjuks un viņa dzīvesbiedre Alina. Pozitīva atmosfēra. (8.b klases skolēnu atziņas)

Skolēnu iespaidus apkopoja skolotajas I.Leikuča, I.Balode, I.Ieviņa