9. klase priecē ar lugu "Balts pie balta, melns pie melna"

9. klase priecē ar lugu

9. klase priecē ar lugu "Balts pie balta, melns pie melna"

3.Aprīlis, 2019 Justīne Iie Jaunumi

29.martā Krustpils pamatskolā norisinājās 9.klases Žetonvakars. Uz pasākumu zālē pulcējās  9.klases skolēnu vecāki un vecvecāki, skolas darbinieki , absolventi un vecāko klašu skolēni, kā arī draugi.

               Kā jau katru gadu, arī šogad 9. klase bija iestudējusi izrādi. Šogad devītie bija izvēlējušies Baibas Jukņevičas lugu pēc latviešu tautas pasaku motīviem “Baltais pie baltā, melnais pie melnā”. Izrāde, kā paši devītie norādīja ir “par ganiem un saimniekiem, par velniem un raganām, par meliem un taisnību, par balto un melno, par draudzību un par mums”.

               Skolēni ar skolotājām bija ieguldījuši lielu darbu, gatavojoties izrādei gan brīvdienās, gan pēc mācību stundām, ko Žetonvakarā varēja novērtēt ikviens, redzot gan jauno aktieru spēlējumu, gan tērpus, gan skatuves noformējumu. Lomās iejutās: E. Ūdris, M.Kavinksis, A. Šatalovs, E.Kalniņš, M. Solovjovs, S.Pavlovičs, R. Benarovičs, S. Silēviča, A. Degterjova, D. Cakule, S. Vīksne, L. Marcinkeviča, S. Mironovs,  kā arī skolotāja I. Beinaroviča un S. Stiebriņa.

                Izrādes laikā skatītāji varēja gan pasmaidīt, gan apdomāties par to cik bieži arī ikdienā nākas sastapties ar izvēli starp melno un balto…

     Pēc izrādes sekoja pasākuma  svinīgā daļa, kurā skolēni, rādot prezentāciju, atklāja savus sapņus un mērķus, kurus vēlas sasniegt dzīvē. Tāpat tika prezentēts muzikāls video, ko devītie, kopā ar skolotājām bija iestudējuši un samontējuši.

     Pirms žetonu izsniegšanas  direktore V.Stiebriņa uzrunāja klātesošos, izsakot lielu prieku par skolēnu un skolotāju ieguldīto darbu izrādes tapšanā, kā arī piekodināja turpināt cītīgi mācīties, lai veiksmīgi nokārtotu eksāmenus un kļūtu par Krustpils pamatskolas absolventiem.