9.klase apmeklē izrādi “Brīnumu laiks.”

9.klase apmeklē izrādi “Brīnumu laiks.”

9.klase apmeklē izrādi “Brīnumu laiks.”

7.Decembris, 2019 Guna Pusbarniece Jaunumi

     Mēs- 9.klases skolēni- literatūras mācību stundās runājām par dramaturģiju, lasījām lugas, pētījām Latvijas teātru repertuāru. Mēs apspriedāmies un analizējām piedāvājumu, mēģinājām saprast, kas mums varētu būt piemērots un interesants. Tā darbojoties, mēs sapratām, ka  visi vēlamies gūt jaunas zināšanas un pieredzi, jo secinājām, ka teātra izrādes bijām redzējuši vien tās, kas rādītas skolā.

    Iespēja radās, un 27.novembrī mēs ar audzinātāju devāmies uz Rīgu, lai Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē noskatītos izrādi “Brīnumu laiks.”

    Pirms izrādes bijām ļoti labā noskaņojumā, redzējām , ka pulcējas arvien vairāk dažādu skolu jauniešu. Klusībā prātā ienāca doma- laikam būs interesanti, ja jau tik daudz skatīties gribētāju. Tā arī bija! Izrādes saturs šķita saistošs, uz skatuves tika izspēlētas dažādas pusaudžu dzīves situācijas un problēmas, to atklāšanā izmantots humors.

     “Galvenajam varonim negribējās iet uz skolu. Skolotājs pārāk prasīgs. Mamma , kā viņam šķita,  pārāk kontrolēja un ierobežoja. Abiem ar klasesbiedru patika viena un tā pati meitene, “  par redzēto stāsta  Sindija.

     “Bija neparasti, ka režisors pirms izrādes uznāca uz skatuves un pateica, ka izrādes laikā drīkst just līdzi varoņiem, runāt, komentēt, bet tikai  telefoniem jāizslēdz skaņa  un tie jānoliek,” sacīja Evelīna.

      “Izrāde man ļoti patika, jo tajā parādīta skolas dzīve. Varēja pavērot, kā no malas izskatāmies mēs paši, un padomāt, kā mēs uzvedamies, kādas ir mūsu savstarpējās attiecības,” pēc izrādes noskatīšanās secināja  Ornets.

    “Teātra izrādē  bija daudz kas pamācošs. Tika atklāts, ka vajag cienīt un novērtēt to, kas mums ir- iespēju mācīties, aktīvus skolotājus, gādīgus  vecākus,”  prāto  Maksims.

     Endijs atcerējās: ”Domāju, ka būs garlaicīgi un neinteresanti, bet viss bija otrādi.’’

    “Vēlreiz pārliecinājos, ka teātra izrādes ir interesantas. Es noteikti  vēl uz kādu došos, ja būs tāda iespēja,” secināja Evelīna.

     Programmas  “ Latvijas Skolas soma” ietvaros noskatīties kādu izrādi ir lieliska iespēja. Režisora  M.Vilsona veidotajā  izrādē  ”Brīnumu laiks” ir risināti pusaudžiem  aktuāli jautājumi. Kopumā atziņa tāda, ka dzīvē ar savām problēmām  jātiek galā ikvienam pašam un uz teātri iet ir laba izvēle.

                                                                                                              E.Rudzīte, 9.klases skolniece