7. klases apmeklē SIA “Sedumi”

7. klases apmeklē SIA “Sedumi”

7. klases apmeklē SIA “Sedumi”

23.Oktobris, 2019 Guna Pusbarniece Jaunumi

   Piektdien, 18. oktobrī, abas Krustpils pamatskolas 7. klases Karjeras nedēļas ietvaros klases audzināšanas stundā devās ekskursijā uz SIA “Sedumi”. Lai pārliecinātos, cik uzmanīgi un vērīgi skolēni bija klausījušies, pēc ekskursijas skolotāji bija sagatavojuši anketu ar desmit jautājumiem par dārzniecības darbību. Tas rosināja būt uzmanīgākiem klausītājiem un iegaumēt informāciju. 

   Klases kopā ar skolotājām pa dārzniecību izvadāja Agita Vaivode. Skolēni un skolotāji uzzināja daudz jaunu faktu, kā, piemēram, ziedu tirdzniecībai 8. martā “Sedumi” sagatavo divus miljonus tulpju. Lai noskaidrotu un precizētu dzirdēto, ekskursanti uzdeva dažādus jautājumus. Skolēniem patika, ka ekskursijas gaitā viņi paši varēja iestādīt puķes un darboties ar tām. 

   Kā pārsteigums ekskursijas noslēgumā katram skolēnam tika uzdāvināta mārtiņroze puķu podiņā. Paldies dārzniecībai “Sedumi” par aizraujošo ekskursiju puķu pasaulē un par brīnišķīgo pārsteigumu!

 

Skolēnu atziņas

“Man ļoti patika ekskursija. Uzzināju daudz jaunu lietu,” saka Sabina no 7.b klases.

“Mani ieinteresēja fakts, kā radies nosaukums ’’Sedumi’’,” piebilst Aiga no 7. b klases.

“Es biju nedaudz izbrīnīta, kad uzzināju, cik daudz tulpju ’’Sedumi’’ sagatavo uz Sieviešu dienu,”  izbrīnīti saka Amanda no 7. b klases.

“Man patika ekskursija, jo bija interesanti uzzināt, kā uzņēmumā tiek audzēti dažādi augi,” domā Kitija no 7.b klases.

“Nedaudz dīvaini bija tas, kad sapratu, kā “apmāna” augus, lai tie pielāgotos tumsas apstākļiem,” saka Kristers no 7.b klases.

“Dažās siltumnīcās puķes jau ziedēja. Tās izskatījās ļoti skaisti,” uzskata Marks no 7.b klases.

“Uzzināju, kā “apmānīt” puķes, radot tumsu,” atzīst Daniela no 7.a klases.

“Uzzināju, ka citiem ziediem vajag siltumu, citiem aukstumu (dažādas temperatūras) un ka ir ziedi, kuri maina krāsas. Turklāt “Sedumu” vistālākās sadarbības valstis ir Kenija un Uganda,”  atklāj Ieva no 7.a klases.

Sintija Dundure (7.b klases skolniece)